Divadla

Zveřejněno dne 25. 4. 2017
Jazzový muzikál z dílny brněnských autorů
Městské divadlo Brno přichází letos na jaře s novinkou v podobě komediálního jazz-bluesového muzikálu Viki kráčí za štěstím. Viki Bouzková by mohla být šťastná: má spokojené manželství, milujícího muže a krásnou dceru. Ale Viki šťastná není…Zatímco její manžel Láďa chce v životě jen klid a pohodlí, Viki touží po vzruchu, vznětech a silných emocích. Zkrátka po „muži s jiskrou“. A pak skrze náhodu v podobě upláchlého papouška do jejího života vstoupí populární zpěvák a saxofonista Marek Bašta, idol paní i dívek a lamač ženských srdcí, který triumfuje na hudebních pódiích se svou doprovodnou dívčí skupinou s příznačným názvem Sex-tety. Tento věčný romantik se do Viki zamiluje na první pohled, činí kvůli ní velkolepá vášnivá gesta a zve ji na okázalé večírky do své luxusní vily. Viki cítí, že její život konečně získal onu vytouženou jiskru a že Marek je „ten pravý“, přestože jí ho rozmlouvají přátelé, dcera i Markova bývalá milenka… Příběh ženské touhy po lásce a štěstí navzdory nástrahám osudu může začít.

Žijící klasici brněnského hudebního divadla Milan Uhde a Miloš Štědroň přicházejí společně po trojici adaptací klasických literárních děl (Nana, Červený a černý, Divá Bára) tentokrát se zcela jinou látkou: hravou, nápaditou retrokomedií ze 70. let v kabátě jazzového muzikálu. Jejich tým tentokrát rozšířil druhý skladatel, kmenový spolupracovník Městského divadla Karel Cón, a lze se tudíž těšit v „bigbandovém“ obsazení orchestru na vydatnou porci chytlavých swingových melodií.

V hlavních rolích se představí Lucie Bergerová (Viki Bouzková), Petr Štěpán (Marek Bašta), Aleš Slanina (doktor Stašek), Viktória Matušovová (Malášková, uklízečka), Jiří Ressler (Láďa Bouzek), Svetlana Hruškociová (Terezka Bouzková) a Jakub Przebinda (papoušek Felix). Premiéra inscenace proběhne 29. dubna 2017 na Hudební scéně.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jenny Linford
Česnek
Omega
Česnek vzbuzuje již od pradávna v lidech silné emoce – jedni jej milují, druzí nenávidí. Navzdory tomuto rozporu si v průběhu věků vybudoval takřka kultovní status, a to nejenom jako kulinářská ingredience, ale i jako přírodní lék, posilovač imunity a ochrana proti upírům i jiným zlým silám. Jeho charakteristická chuť a aroma, jež zvládnou dodat tolik potřebný „šmrnc“ téměř jakémukoli pokrmu, z něj udělala neocenitelnou součást každé spíže. Díky 65 nápaditým receptům, které dala dohromady kulinářská publicistka Jenny Linford, se i vy naučíte vařit s mnoha druhy a odrůdami česneku, jež se liší velikostí, pronikavostí i barvou.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+