Divadla

Zveřejněno dne 25. 4. 2017
Jazzový muzikál z dílny brněnských autorů
Městské divadlo Brno přichází letos na jaře s novinkou v podobě komediálního jazz-bluesového muzikálu Viki kráčí za štěstím. Viki Bouzková by mohla být šťastná: má spokojené manželství, milujícího muže a krásnou dceru. Ale Viki šťastná není…Zatímco její manžel Láďa chce v životě jen klid a pohodlí, Viki touží po vzruchu, vznětech a silných emocích. Zkrátka po „muži s jiskrou“. A pak skrze náhodu v podobě upláchlého papouška do jejího života vstoupí populární zpěvák a saxofonista Marek Bašta, idol paní i dívek a lamač ženských srdcí, který triumfuje na hudebních pódiích se svou doprovodnou dívčí skupinou s příznačným názvem Sex-tety. Tento věčný romantik se do Viki zamiluje na první pohled, činí kvůli ní velkolepá vášnivá gesta a zve ji na okázalé večírky do své luxusní vily. Viki cítí, že její život konečně získal onu vytouženou jiskru a že Marek je „ten pravý“, přestože jí ho rozmlouvají přátelé, dcera i Markova bývalá milenka… Příběh ženské touhy po lásce a štěstí navzdory nástrahám osudu může začít.

Žijící klasici brněnského hudebního divadla Milan Uhde a Miloš Štědroň přicházejí společně po trojici adaptací klasických literárních děl (Nana, Červený a černý, Divá Bára) tentokrát se zcela jinou látkou: hravou, nápaditou retrokomedií ze 70. let v kabátě jazzového muzikálu. Jejich tým tentokrát rozšířil druhý skladatel, kmenový spolupracovník Městského divadla Karel Cón, a lze se tudíž těšit v „bigbandovém“ obsazení orchestru na vydatnou porci chytlavých swingových melodií.

V hlavních rolích se představí Lucie Bergerová (Viki Bouzková), Petr Štěpán (Marek Bašta), Aleš Slanina (doktor Stašek), Viktória Matušovová (Malášková, uklízečka), Jiří Ressler (Láďa Bouzek), Svetlana Hruškociová (Terezka Bouzková) a Jakub Przebinda (papoušek Felix). Premiéra inscenace proběhne 29. dubna 2017 na Hudební scéně.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Reklama:

Novinky:
Hany Abud-Assad
Hora mezi námi - DVD
Cinemart
Alex je fotoreportérka, která spěchá na vlastní svatbu. Zaskočí ji však nečekané potíže, pravidelné lety jsou kvůli blížící se bouři zastaveny. Na letišti se setká s Benem, lékařem spěchajícím na důležitou operaci. A tak tito dva náhodní spolucestující považují za velké štěstí, když najdou pilota malého letadla, který je ochoten s nimi odletět. Ale jejich radost vyprchá v okamžiku, kdy pilot za letu dostane mrtvici a letadlo se zřítí na zem. Tím se tito dva spolucestující, kteří se poprvé setkali až na letišti, ocitnou uprostřed zasněžených hor bez naděje na záchranu. Podlehnou zraněním těla a duše, nebo ve zdánlivě beznadějné situaci znovu uvěří v důvěru a lásku? A pokud přežijí, dokáží se vrátit do svých životů?
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+