Divadla
Přísloví praví: „Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš.“ Co v případě, že jste malá dívka žijící v 30. letech 19. století v Anglii, které umřeli oba rodiče a vychovává vás zlá nevlastní teta? Muzikál Jane Eyrová vychází ze stejnojmenného románu Charlotte Brontëové, jež v něm popisuje i vlastní zážitky. V české premiéře jej na podzim 2021 uvádí Městské divadlo Brno.

Divadla – celý článek
1. 12. 2021
Jméno Petr Gazdík je úzce spjato s Městským divadlem Brno. Jeho nositel, který je nejen hercem, ale také šéfem muzikálového souboru MdB, se na následujících řádcích krátce rozpovídal o svém hereckém působení i osobním životě.

Divadla – celý článek
10. 11. 2021
Provázek.kvíz Jak vidí Brno?, improterapie Změna programu vyhrazena a hned několik „klasických“ inscenací. Tomu všemu (a mnohému dalšímu) se věnuje herečka Tereza Volánková jako stále ještě relativně nová členka souboru Divadla Husa na provázku. Důvodů, proč s ní udělat následující rozhovor, jsme tudíž v Kultu měli více než dost.

Divadla – celý článek
8. 11. 2021
Když se řekne Dostojevský, jistě si představíte realistickou ruskou literaturu. Asi málokdo by si vybavil nahatého Alexeje Ivanoviče – hlavní postavu Dostojevského prózy Hráč z roku 1886. Ovšem v divadelní adaptaci brněnského Divadla Husa na Provázku dávají veškerou sílu imaginaci.

Divadla – celý článek
3. 11. 2021
Divadlo Radost si pro diváky připravilo zbrusu nový divadelní zážitek. Je jím úvodní ročník mezinárodní nesoutěžní divadelní přehlídky FESTIVAL RADOSTI, který proběhne ve dnech 24. listopadu – 2. prosince 2021 právě na prknech brněnské Radosti. Na co se lze těšit a jaká jsou témata festivalu, prozradila programová ředitelka Joanna Zdrada.

Divadla – celý článek
1. 11. 2021
Divadlo Radost se účastnilo soutěže na 27. Divadelním festivalu loutkového divadla Setkání v polské Toruni. Festival patří v divadelním světě ke každoročním událostem. Setkávají se zde ty nejlepší divadelní soubory z různých evropských zemí. Hamlet on the Road z dílny Divadla Radost a v režii polské režisérky Joanny Zdrady letos soutěžil za Česko.

Divadla – celý článek
28. 10. 2021
Letošní ročník festivalu Dance Brno, který od roku 2019 pořádáme jako bienále, se od předchozích programově zásadně liší. Rozhodli jsme se totiž pro variantu, která se zdá být v této produkčně nelehké době modelově nejjednodušší, zároveň je ale výjimečná. Festival bude ryze český!
Divadla – celý článek
13. 10. 2021
Bez Julie Roberts a Richarda Gera si neumíme představit správnou romantiku. Film Pretty Woman z roku 1990 je ztělesněním vysněné lásky všech mužů i žen. Muzikálový příběh moderní Popelky z Hollywoodu v Městském divadle Brno konečně fyzicky předstupuje před diváky na hudební scéně v Lidické v české premiéře.

Divadla – celý článek
13. 10. 2021
Platí za legendu (nejen) brněnského divadla. A jelikož za pár měsíců oslaví kulaté životní jubileum, příležitost udělat s ním rozhovor si Kult nemohl nechat ujít. Pochopitelně došlo na kariérní bilancování, ale stranou nezůstala ani ryze aktuální témata. Zdeněk Junák je totiž stále činný v rámci mnoha profesí.

Divadla – celý článek
4. 10. 2021
Jako zamyšlení nad světem, ve kterém nyní žijeme, se uskuteční úvodní beseda k aktuální sezoně HaDivadla – Intro: Sezona 47. Proběhne v pondělí 7. října od 18 hodin v HaDivadle.

Divadla – celý článek
30. 9. 2021
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+