Divadla
Jaroslav Dušek, Pjér la Šé'z a Zdeněk Konopásek se před pár týdny sešli na jevišti Divadla Kampa, aby společně oslavili narozeniny Pjéra la Šé'ze. Výsledkem je mistrovská improvizační jízda plná slovních hříček, podnětných myšlenek, překvapivých nápadů, asociací, sarkasmů nebo hudby, které dohromady tvoří nedefinovatelný, ovšem velmi zajímavý celek. Vychutnejte si zážitek z jeho sledování symbolicky v den šedesátin Jaroslava Duška! Právě 30. dubna bude poprvé zveřejněn profesionální záznam představení Každý vyhrává aneb Oslava narozenin prostřednictvím platforem Starmax, GoOut a videotéky Dramox.
Divadla – celý článek
30. 4. 2021
Výpravný balet Spící krasavice hudebního skladatele Petra Iljiče Čajkovského a choreografa Mariuse Petipy měl původně premiéru na konci 19. století v Petrohradě. Nyní vstupuje do repertoáru Baletu Národního divadla v choreografii legendární primabaleríny Márcii Haydée jako pozoruhodný artefakt duchovního odkazu baletní klasiky.
Divadla – celý článek
26. 4. 2021
Jevištní zpracování čtyř balad K. J. Erbena (Vrba, Vodník, Zlatý kolovrat a Svatební košile), s prologem a epilogem (Kytice), se objevilo v repertoáru divadla Radost v dubnu 2012. Autorem scénáře a režisérem byl hostující Petr Nosálek, inscenace sklidila pozitivní a pochvalné reakce kritiky i publika, včetně kladných ohlasů pedagogů. Získala Cenu diváků na festivalu Dítě v Dlouhé 2013, uváděla se sedm let a měla za sebou víc než padesátku repríz. Bohužel to také bylo navždy poslední setkání charismatického a erudovaného režiséra se souborem a divadlem, které velmi inspiroval a kterému velmi prospěl.
Divadla – celý článek
21. 4. 2021
Ačkoliv prozatím není ze všeobecně známých důvodů umožněno realizovat veřejná divadelní představení, Městské divadlo Brno pokračuje ve své práci tak, aby v okamžiku, kdy bude možné otevřít divadelní sály dokořán, bylo na všech svých scénách plně připraveno na váš příchod. Jasným důkazem toho je, že v těchto dnech se za zdmi divadla připravují rovnou tři nové kusy!
Divadla – celý článek
2. 4. 2021
Před 420 lety napsal Shakespeare jednu z nejslavnějších tragédií všech dob: Hamleta. Ten byl mnohokrát uveden, několikrát zfilmován, postava Hamleta se stala archetypem a v divadelním slangu se činoherním hercům přezdívá Hamleti. Divadlo Radost uvede Hamleta závěrem sezony – ovšem poněkud jinak, než bývá zvykem: totiž jako komedii inspirovanou jadrnou poetikou jarmarečních kočovných loutkářů.

Divadla – celý článek
19. 3. 2021
Rozhlasové pořady z Městského divadla Brno nabízejí další jedinečnou možnost k setkání s tvůrci a herci tohoto divadla. Prostřednictvím audio ukázek z představení i díky poutavým rozhovorům s vybranými hosty se v nich dozvíte nejrůznější zajímavé detaily a informace o jednotlivých titulech z repertoáru MdB. Pusťte si své oblíbené divadlo do uší kdykoliv a kdekoliv!

Divadla – celý článek
13. 3. 2021
MdB Klub uvítá herečku a zpěvačku Viktórii Matušovovou, která v povídání s Janou Musilovou shrne svou dosavadní kariéru, a se zajímavostmi své práce vás seznámí i foniatr Radan Havlík. V milém duchu se ponese také rozhovor Barbory Goldmannové s hercem a hudebníkem Lukášem Janotou a mladou zpěvačkou Lucií Bikárovou. Nové díly čekejte vždy v sobotu v 19.00 na YouTube. A soutěžte v nich o divadelní CD!

Divadla – celý článek
12. 3. 2021
Festival Divadelní fakulty Janáčkovy akademie múzických umění, který pořádají především studenti Ateliéru divadelní produkce a jevištní technologie, už je téměř za dveřmi. Pestrá přehlídka uměleckých výkonů ale letos proběhne jinak, než jak ji známe – tento rok budeme online! Proto si do svých kalendářů zapište datum 23. března, které tuto pětidenní akci odstartuje!

Divadla – celý článek
8. 3. 2021
Biskupský dvůr Moravského zemského muzea ožívá každé léto divadelními příběhy z dílny Městského divadla Brno, jež je i letos připraveno rozehrát krásné příběhy.

Divadla – celý článek
17. 2. 2021
Jestliže se 19. století nazývalo století páry, tak 21. století přihoďme trochu puncu přídavným jménem „virové“. Průšvih začal nenápadně lednem roku 2020. Lautr všechno co známe, „se rozbilo“. Smůla, že to zatím nikdo neopravil. Divadlo Tramtarie z Olomouce v letním rozvolnění nezahálelo a s virovým stoletím se začalo prát. V jejich inscenaci kvete láska v každém věku – i v tom koronavirovém.

Divadla – celý článek
13. 2. 2021
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Eduard Stehlík, Martin Brabec
Češi proti Hitlerovi
Vyšehrad
Rozhovor, který s historikem a předním odborníkem na vojenské dějiny Eduardem Stehlíkem vedl novinář a dokumentarista Martin Brabec, se točí okolo nespočetných osudů českých mužů a žen, kteří se dokázali postavit nacistickému režimu. Eduard Stehlík se desítky let věnoval zachycování jejich svědectví a je proto osobou z nejpovolanějších k tomu představit tyto hrdiny a hrdinky. Rozhovor je zároveň sondou do práce historika, ukazuje její krásu a mnohotvárnost. Knihu doprovázejí portrétní medailonky vybraných postav.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+