Divadla
"Ještě jsi na to malý/malá…", "Až vyrosteš…", "To můžeš, až budeš dospělý/á…" Fráze pronášené ústy dospělých si z dětství pamatuje snad každý z nás. V Městském divadle Brno s první muzikálovou premiérou sázejí na rodinný muzikál na motivy slavného filmu s Tomem Hanksem v hlavní roli, který se točí okolo dospělosti a dětství, ale zejména toho, co se stane, když se malý kluk ze dne na den vzbudí v těle dospělého muže.

Divadla – celý článek
15. 12. 2018
Pokud hledáte kvalitní zábavu na sobotní večer, máme pro vás tip. Divadelní spolek Vochomůrka sdružující amatérské divadelníky a herce z brněnských Bosonoh uvede v sobotu 1. prosince od 18.00 svoji autorskou hru Zbytečný.
Divadla – celý článek
30. 11. 2018
Ze skvostu francouzské kinematografie, filmu Děti ráje, vyvěrá letošní první činoherní premiéra Národního divadla. Inscenace Milenci nebes v sobě mísí Francii a naši rodnou vlast. Jedno z hlavních chapadel milostné chobotnice totiž představuje postava reálného herce a mima, jímž byl Jean-Baptiste Gaspard Deburau, vlastním jménem Jan Kašpar.

Divadla – celý článek
24. 11. 2018
Divadlo Bolka Polívky v Brně se v sobotu 17. listopadu 2018 stane součástí jednoho z největších divadelních svátků v Evropě, tradiční Noci divadel. V 16.00, 17.00, 18.00 a 19.00 se v sále rozjedou projekce pásem grotesek s Charlie Chaplinem, Busterem Keatonem, Maxem Linderem, Laurelem, Hardym a dalšími velikány němého filmu s živým klavírním doprovodem.

Divadla – celý článek
16. 11. 2018
Jedno z těch nezapomenutelných. Takovým divadelním představením je muzikál Představ si…, který v derniéře uvedou v Městském divadle Brno naposledy 18. a 19. listopadu 2018.

Divadla – celý článek
10. 11. 2018
DEBRA ČR a HARTMANN Vás srdečně zvou na benefiční představení VITKA na podporu lidí s nemocí motýlích křídel (EB). Představení se uskuteční v Divadle Husa na provázku v Brně 27. listopadu 2018 v 19.00. Návštěvou představení podpoříte projekty pro tyto nemocné a jejich rodiny. Pomozte spolu s námi!

Divadla – celý článek
30. 10. 2018
Mezinárodní hudební festival Janáček Brno vstupuje již do 6. ročníku a ten letošní, věnovaný 100. výročí české státnosti, bude skutečně mimořádný! Diváky čeká kompletní uvedení Janáčkova jevištního díla v podání předních zahraničních souborů i všech tří českých národních divadel. Národní divadlo Brno zahájí festival novou inscenací Příhod lišky Bystroušky, s pražským Národním divadlem se vypravíme po stopách pana Broučka a Národní divadlo moravskoslezské představí zřídka uváděnou operu Osud.

Divadla – celý článek
22. 10. 2018
Padesát let nazpět. Dnešní mladá generace mnohdy ani neví, co se stalo u nás v srpnu 1968, natož aby měla povědomí, co se naopak dělo západně od železné opony, ve Francii při pařížském máji. V HaDivadle se s první inscenací sezóny, která v názvu skrývá číslici 68, vracejí syrově-avantgardním způsobem k dějinnému odkazu, který nesmí zapadnout prachem zapomnění.

Divadla – celý článek
4. 10. 2018
V pátek 5. října 2018 se můžete stát účastníky premiéry nové inscenace divadla Radost. V 60. a 70. letech minulého století byl v našich kinech nejpopulárnější animovaný seriál o dvou malých medvědech Pane, pojďte si hrát, který doslova milovali jak malí, tak i velcí.
Divadla – celý článek
3. 10. 2018
Autorské trio Šotkovský-Štěpán-Slovák oslaví letošní jubilejní rok politicky nekorektní, kabaretně laděnou féerií, která mapuje české dějiny od samého začátku až po nejsoučasnější současnost. To vše laděno v hořkém i humorném pohledu se „zpěvy a tanci“!

Divadla – celý článek
10. 9. 2018
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leoš Janáček
Nebojte se klasiky! Její pastorkyňa - audiokniha
Radioservis
Víte, koho z mlynářských bratrů Buryjů miluje na počátku příběhu půvabná vesnická dívka Jenůfa a kterého si nakonec vezme za manžela? A znáte strašné tajemství, které v sobě ukrývá Jenůfina pěstounka, vdova Kostelnička? Na tyto otázky vám odpoví dramatizace Jana Jiráně podle libreta Leoše Janáčka v podání známých českých herců s ukázkami hudebních pasáží jednoho z nejslavnějších děl světové operní literatury.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+