Divadla
Ze spolupráce brněnské městské policie s umělci z Městského divadla Brno, Alenou Antalovou a Petrem Gazdíkem, se zrodilo unikátní hudební album s koledami.
Divadla – celý článek
29. 11. 2020
BuranTeatr, Orbita a Spolek Z druhé strany – tři výrazné nezávislé subjekty, jejichž dramaturgie volně osciluje mezi pohybovým divadlem a tancem, spojí v letošní divadelní sezóně své síly a vytvoří jedinečný pohybově taneční projekt s názvem Eight cups and the Devil. Půjde o první premiéru, kterou uvede BuranTeatr v divadelní sezóně 2020/2021. Umělecké dílo na pomezí divadla, tance a soudobé hudby budete moci poprvé spatřit 27. prosince 2020 v online prostoru, živá premiéra se přesouvá na rok 2021.

Divadla – celý článek
26. 11. 2020
Aktuální situaci navzdory se Divadlo D21 rozhodlo, že premiéru připravované inscenace Spalovač mrtvol nechá proběhnout. Tedy že inscenaci dozkouší do zdárného konce a natočí. Pojmout to ale pouze technicky by pro D21 bylo málo. Proto se nebude jednat o poslední zkoušku, ale o skutečnou premiéru, i když bohužel bez diváků.

Divadla – celý článek
20. 11. 2020
Již od roku 1993 vyznamenává Herecká asociace divadelní herce prestižní Cenou Thálie. Během uplynulých let doputovalo mnoho skleněných váz také do Městského divadla Brno, herci a herečky z brněnského souboru se pravidelně objevují v širších i užších nominacích. Také v letošním ročníku mezi nominovanými nechyběla jména spojená s přední brněnskou divadelní scénou.

Divadla – celý článek
18. 11. 2020
Kdo to ví, je smutný. A kdo není smutný, tak to ještě neví. Martin Havelka nás po souboji s těžkou nemocí opustil 2. října 2020. Zavzpomínejte si spolu s námi na brněnského divadelního barda, jehož domovskou scénu bylo primárně Městské divadlo Brno a vzdejme tak hold jeho památce.

Divadla – celý článek
9. 11. 2020
Daniela Zbytkovská, Bára Seidlová a Nikola Zbytkovská. Trojice dam, která tvoří původní inscenace pro dětské i dospělé diváky pod hlavičkou Divadla MALÉhRY. Zeptali jsme se jich mimo jiné i na to, jak vypadá jejich spolupráce.

Divadla – celý článek
21. 10. 2020
Vydejte se na konci října s Polárkou do světa, kde smysluplnou činnost, vztahy i víru nahradilo pokrytectví a vyprázdněné rituály. V divadelní adaptaci slavného Kafkova románu pod režijním vedením Filipa Nuckollse sledujte marný boj úředníka proti systému. Představí se Táňa Jírová, Anna Hřebíčková, Štěpánka Romová, Kateřina Francová a další. Vhodné pro děti od 13 let.
Divadla – celý článek
20. 10. 2020
Národnímu divadlo Brno se podařilo s Milanem Kunderou domluvit exkluzivní uvedení jeho hry Majitelé klíčů. V režii Martina Glasera si od 23. října 2020 užijete příběh Jiřího Nečase, který za dob protektorátu ukrývá u svého tchána dívku na útěku před nacisty. V hlavní roli se těšte na Jakuba Svojanovského, ale budete mít možnost okusit výkony i Zuzany Černé či Martina Siničáka.

Divadla – celý článek
18. 10. 2020
Určitě jste se už někdy ubytovali v hotelu. Ať už jsou vaše zkušenosti s dočasnými ubytovacími zařízeními jakékoliv, je jasné, že se v hotelech mísí lidé – jejich tužby, strachy, krachy i jejich prachy. Přeneste se spolu s Městským divadlem Brno zpět v čase do roku 1928 do jednoho nóbl berlínského hotelu, kde na recepci střetnete barona a cestou na pokoj stárnoucí primabalerínu. 

Divadla – celý článek
17. 10. 2020
ProART Company uvede v brněnské vile Tugendhat s několikaměsíčním zpožděním premiéru projektu Chopin_Sandová: Milostné preludium.

Divadla – celý článek
26. 9. 2020
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jo Nesbø
Království
Kniha Zlín
Jo Nesbo přichází s další očekávanou novinkou jménem Království. Do zapadlé vsi v norských horách se z ciziny vrací Carl Opgard a přiváží s sebou návrh na výstavbu luxusního wellness hotelu. Jeho bratr Roy se těší, že v malém hospodářství, bude konečně živěji. Jenže Carl s sebou přináší také velké problémy a spoléhá na to, že starší sourozenec je za něj vyřeší.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+