Divadla
Letošní premiérou letní scény MdB bude známý pohádkový příběh Boženy Němcové O statečném kováři doplněný o novou krásnou hudbu Petra Ulrycha. Mladý kovář Mikeš se v něm vydává na náročnou cestu plnou nebezpečných nástrah. Ale protože jsme v pohádce, vše nakonec dobře dopadne. Držme si palce, ať se stejně jako v chystané pohádce vše nakonec v dobré obrátí a my se sejdeme na Biskupském dvoře!

Divadla – celý článek
20. 5. 2020
Kdyby bylo vše tak, jak jsme si naplánovali, byly by pro vás už dávno dokořán otevřeny dveře Grand Hotelu a Antonius a Kleopatra by již prožívali svou vášnivou lásku. Naneštěstí tomu chtěl osud jinak, přesto však nezahálíme. Ač se věci mají, jak se mají, není neveselo, není truchlivo. S láskou jsme se vrhli do realizace aktivit určených pro zpříjemnění těchto dní.

Divadla – celý článek
9. 5. 2020
Ze dne na den na ně koukalo prázdné hlediště. Nejprve brněnská divadla reagovala samozřejmě informacemi ohledně vstupenek. Městské divadlo briskně ujišťovalo své diváky, že daná představení pouze přesouvají, tedy neruší. Národní divadlo Brno jde cestou, že peníze za nakoupené vstupenky svým divákům vrátí, v náhradních termínech se odehrají pouze představení pro předplatitele. Ani ostatní menší divadla nenechala nás diváky úplně na holičkách a poskytují svoje kontakty, abychom se mohli informovat, co dělat v případě, že máme do jejich hlediště zakoupené lístky právě v době jejich uzavření.

Divadla – celý článek
6. 5. 2020
V Grand Hotelu se od 21. března 2020 prolínají rozličné životní osudy. Přeneste se v Městském divadle Brno do Berlína 20. století a sledujte příběhy lásky, beznaděje, smrt i zrození a zažívejte smích i smutek v režii Stana Slováka. Nechejte ve svých uších rezonovat skvostné retro melodie pod taktovkami Františka Šterbáka a Emy Mikešové. Představí se vám Markéta Sedláčková, Kristián Pekar, Lukáš Janota či Zdeněk Junák.

Divadla – celý článek
21. 3. 2020
Představte si, že jste mladík jménem Nick Carraway. Přijíždíte do New Yorku vydělat nějaké ty peníze. A celou dobu se na něj koukáte. Na jeho přepychový dům, kde se pořádají honosné a extravagantně šílené večírky. Tento příběh je o Gastbym, muži s velkým odhodláním. Nejslavnější román Francise Scotta Fitzgeralda ožívá na divadelních prknech díky studentům absolvujícího ročníku činoherního herectví Divadelní fakulty JAMU.

Divadla – celý článek
13. 3. 2020
V souvislosti s nastalou výjimečnou situací se ředitel Městského divadla Brno Stanislav Moša vyjádřil takto:

Divadla – celý článek
10. 3. 2020
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se blíží! Jeho jubilejní 30. ročník, který je pořádán Divadelní fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, se uskuteční ve dnech 31. března – 4. dubna 2020!

Divadla – celý článek
2. 3. 2020
Nahlédněte starozákonní příběh novýma očima. Nová inscenace Městského divadla Brno Ztracený ráj (zpráva o člověku) slovy jejího dramatizátora a režiséra Dodo Gombára "klade před publikum možnost účastnit se dialogu, který může být obohacující i nečekaný". Odhalte společně s Adamem a Evou, Satanem a Bohem kořeny lidského zla, nalezněte odpovědi na věčné otázky a objevte znovu svůj ztracený ráj.

Divadla – celý článek
27. 2. 2020
V Ženevě je pod zemí obrovský tunel – urychlovač částic. V něm vědci posílají základní částice hmoty proti sobě a sledují, co se stane. Někteří tvrdí, že se díky jednomu obrovskému "BUM" může zrodit i černá díra, která by teoreticky spolkla celou Zemi jako svačinu. A jak vznikne taková singularita v jednom velkoměstě při lampionovém průvodu na oslavy sv. Martina, se dozvíte v inscenaci Létající dítě v Buranteatru.

Divadla – celý článek
19. 2. 2020
Po více než roční mateřské pauze se do HaDivadla vrací Eyolf. Současnou interpretaci nepříliš často inscenovaného textu Henrika Ibsena uvedlo HaDivadlo poprvé v listopadu 2017 v rámci Sezony 43: Věčný návrat – Krize budoucnosti. Obnovená premiéra proběhne v neděli 16. února 2020. V roli ústřední manželské dvojice v inscenaci Ivana Buraje zůstávají Lucie Andělová a Matěj Nechvátal.
Divadla – celý článek
14. 2. 2020
Starší články ze sekce Divadla


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+