Divadla
Dvoudílný večer současného tanečního divadla, věnovaný dvěma osobnostem 20. století Janu Zajíci a Ivanu Blatnému, bude hostit v pátek 1. března 2019 od 19.30 Klub Leitnerova.
Divadla – celý článek
17. 2. 2019
Brno čeká skutečná divadelní událost – 16. února 2019 uvede Městské divadlo Brno na Hudební scéně poprvé v České republice muzikál legendárního Stinga – Poslední loď!
Divadla – celý článek
3. 2. 2019
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se blíží! Již 29. ročník tohoto festivalu, který je pořádán Divadelní fakultou Janáčkovy akademie múzických umění v Brně, se uskuteční 2. - 6. dubna 2019! Divadelní školy z různých zemí světa přijedou prezentovat svou tvorbu a sdílet s námi svou vášeň k divadlu. Inscenace budou uvedeny v Divadle na Orlí, ve Studiu Marta a také v prostorách Centra experimentálního divadla - Divadlo Husa na provázku a HaDivadlo.

Divadla – celý článek
14. 1. 2019
Anglický hudebník a držitel šestnácti ceny Grammy, známý celému světu pod pseudonymem Sting, napsal muzikál inspirovaný svým dětstvím, které prožil v bezprostřední blízkosti obrovských loděnic. Poslední loď vzdává hold ztraceným mužům průmyslového věku, vrací důstojnost těm, jejichž práce zmizela za moře. "Je to citová záležitost," říká Sting. "A nejen pro mě. Viděl jsem plakat dospělé chlapy…"

Divadla – celý článek
14. 1. 2019
Děláme, jako by vykřičené domy neexistovaly. Lehké děvy postávající okolo silnic míjíme s opovržlivým pohledem. Téma prostituce je v mainstreamové společnosti zkrátka jedno velké tabu. Ne však pro nově vzniknuvší divadlo poq, které scénickým čtením hry P.U.N.T.S. Nikdy nevíš od mladé anglické autorky Sarah Page rozviřuje v české premiéře převážně stojaté brněnské divadelní vody.
Divadla – celý článek
9. 1. 2019
První inscenací nové sezony z vlastní produkce Divadla Bolka Polívky se stane Horská dráha. Ve francouzské konverzační komedii s prvky absurdního humoru pro dva herce se v režii Petra Halberstadta představí známý slovenský herec Milan Kňažko (Pierre) a členka činohry Národního divadla Brno Eva Novotná (Julliet). Premiéra je plánována na 11. ledna 2019 od 19.00.
Divadla – celý článek
3. 1. 2019
Po všech těch pohádkách a slaďoučkém cukroví bude určitě příjemná změna vyrazit do divadla na muzikálovou komedii, na chlebíček a na pořádnou porci absurdního a bezuzdného humoru, který se nezastaví opravdu před ničím a nebere si žádné servítky. Najde král Artuš Svatý grál? Přemůže krvelačného králíka?? Je sir Lancelot gay??? A unese evropská vlaštovka kokosový ořech???? Tohle prostě musíte vidět!!!!! 

Divadla – celý článek
16. 12. 2018
"Ještě jsi na to malý/malá…", "Až vyrosteš…", "To můžeš, až budeš dospělý/á…" Fráze pronášené ústy dospělých si z dětství pamatuje snad každý z nás. V Městském divadle Brno s první muzikálovou premiérou sázejí na rodinný muzikál na motivy slavného filmu s Tomem Hanksem v hlavní roli, který se točí okolo dospělosti a dětství, ale zejména toho, co se stane, když se malý kluk ze dne na den vzbudí v těle dospělého muže.

Divadla – celý článek
15. 12. 2018
Pokud hledáte kvalitní zábavu na sobotní večer, máme pro vás tip. Divadelní spolek Vochomůrka sdružující amatérské divadelníky a herce z brněnských Bosonoh uvede v sobotu 1. prosince od 18.00 svoji autorskou hru Zbytečný.
Divadla – celý článek
30. 11. 2018
Ze skvostu francouzské kinematografie, filmu Děti ráje, vyvěrá letošní první činoherní premiéra Národního divadla. Inscenace Milenci nebes v sobě mísí Francii a naši rodnou vlast. Jedno z hlavních chapadel milostné chobotnice totiž představuje postava reálného herce a mima, jímž byl Jean-Baptiste Gaspard Deburau, vlastním jménem Jan Kašpar.

Divadla – celý článek
24. 11. 2018
Starší články ze sekce Divadla
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Alexandr Flek
Parabible
Biblion
Tisková zpráva o našem prezidentovi Ježíši z Nošovic je aktuální, místy až provokativní biblickou parafrází. Příběh Ježíše Nazaretského zasazuje do kulis současného Česka, především ale staví dnešního čtenáře před nově obnažené pointy dávných evangelijních příběhů a výroků. Jde o rozlousknutí jádra biblických textů ze slupky jejich dobového kontextu a o jejich nové „zabalení“ do současné literární formy. Evangelický teolog Alexandr Flek je známý jako překladatel Bible21, bestselleru roku 2009. Tentokrát ale namísto snahy o maximální přesnost překladu volí jiný přístup: aktualizované převyprávění. Reflektuje tak původní záměr biblického textu: vyprovokovat čtenáře k reakci, překvapit, konfrontovat, rozesmát nebo rozčílit. Parabible je tedy dílčí, zaujatou, subjektivní, ale vážně míněnou odpovědí na otázku: Jak by mohl vypadat Ježíšův příběh, kdyby se odehrál dnes.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+