Děti

Zveřejněno dne 20. 9. 2019
Žabovřesky očima dětí
Jak malí obyvatelé Žabovřesk vidí a vnímají známé kino Lucerna nebo architektonicky unikátní Jurkovičovu vilu? To ukáže ojedinělá výstava výtvarných prací dětí z žabovřeských základních škol, kterou mohou zájemci navštívit od 25. září do 30. listopadu 2019 v prostoru náměstí Svornosti.

Výstava předvede obyvatelům Žabovřesk i lidem odjinud, jak děti vidí své okolí a jak vnímají historické budovy, úzce spjaté se životem a historií této brněnské čtvrti. Výstava je prezentací prací vytvořených na výukovém programu Žabovřesky tajuplné, který vznikl v rámci projektu Brno - město, kde žijeme. Exponáty vytvořily děti ze ZŠ náměstí Svornosti.

"Výstava prezentuje historii a architekturu Žabovřesk, viděnou očima dětí, které tu žijí a chodí do školy. Součástí jsou například dopisy paní starostce, ve kterých děti popisují, jak by chtěly, aby Žabovřesky vypadaly. Přidanou hodnotou je také to, že práce, které vytvořily na výukovém programu, se prezentují široké veřejnosti a mohou tak být přínosné pro komunitní a společenskou vnímavost dětí, které tak mají možnost ukázat, jak vidí svět a jeho historii i budoucnost. Letos bude výstava instalována v prostoru parku před ZŠ a MŠ a bude tak zkrášlovat veřejný prostor," popsala jedna z organizátorek Miroslava Dančáková.

Při zahájení budou vysázeny stromy, o které děti žádaly v dopise panu starostovi v loňském roce. Pořadatelem je Středisko volného času Lužánky, pracoviště Lata, akci podpořilo Statutární město Brno městská část Brno - Žabovřesky.

Vernisáž výstavy proběhne 25. září od 16.30 v prostoru náměstí Svornosti a bude oživena výtvarnými dílnami pro děti (grafický obrázek, výroba domku ze dřeva, tisk na textil). Součástí vernisáže bude také šifrovací hra, taneční vystoupení a outdoorové aktivity. "A hlavně v okolí školy zasadíme stromy, které nahradí vykácené uschlé smrky," zdůraznila Dančáková.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Kamil Boldan, Michal Dragoun, Jindřich Marek, Milada Studničková
Knižní kultura českého středověku
Scriptorium
Kniha představuje českou středověkou knižní kulturu a její média, tedy rukopisy a inkunábule. Popisuje, jak se knihy psaly a později tiskly, užívaly a shromažďovaly. Zaměřuje se především na památky latinského kulturního okruhu z území Českého království a Moravského markrabství z období od 9. století do roku 1500, tedy do doby, kdy tisky začaly i v české knižní kultuře významně převládat. Zahrnuje jak produkci knih, tak jejich recepci ve společnosti.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+