Děti

Zveřejněno dne 20. 9. 2019
Žabovřesky očima dětí
Jak malí obyvatelé Žabovřesk vidí a vnímají známé kino Lucerna nebo architektonicky unikátní Jurkovičovu vilu? To ukáže ojedinělá výstava výtvarných prací dětí z žabovřeských základních škol, kterou mohou zájemci navštívit od 25. září do 30. listopadu 2019 v prostoru náměstí Svornosti.

Výstava předvede obyvatelům Žabovřesk i lidem odjinud, jak děti vidí své okolí a jak vnímají historické budovy, úzce spjaté se životem a historií této brněnské čtvrti. Výstava je prezentací prací vytvořených na výukovém programu Žabovřesky tajuplné, který vznikl v rámci projektu Brno - město, kde žijeme. Exponáty vytvořily děti ze ZŠ náměstí Svornosti.

"Výstava prezentuje historii a architekturu Žabovřesk, viděnou očima dětí, které tu žijí a chodí do školy. Součástí jsou například dopisy paní starostce, ve kterých děti popisují, jak by chtěly, aby Žabovřesky vypadaly. Přidanou hodnotou je také to, že práce, které vytvořily na výukovém programu, se prezentují široké veřejnosti a mohou tak být přínosné pro komunitní a společenskou vnímavost dětí, které tak mají možnost ukázat, jak vidí svět a jeho historii i budoucnost. Letos bude výstava instalována v prostoru parku před ZŠ a MŠ a bude tak zkrášlovat veřejný prostor," popsala jedna z organizátorek Miroslava Dančáková.

Při zahájení budou vysázeny stromy, o které děti žádaly v dopise panu starostovi v loňském roce. Pořadatelem je Středisko volného času Lužánky, pracoviště Lata, akci podpořilo Statutární město Brno městská část Brno - Žabovřesky.

Vernisáž výstavy proběhne 25. září od 16.30 v prostoru náměstí Svornosti a bude oživena výtvarnými dílnami pro děti (grafický obrázek, výroba domku ze dřeva, tisk na textil). Součástí vernisáže bude také šifrovací hra, taneční vystoupení a outdoorové aktivity. "A hlavně v okolí školy zasadíme stromy, které nahradí vykácené uschlé smrky," zdůraznila Dančáková.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+