Děti

novinka, program vánoc v Brně, výstavy o vánocích, betlém Brno

Zveřejněno dne 5. 12. 2014
Čertovské Vánoce na Špilberku
V sobotu 13. prosince se uskuteční Čertovské Vánoce na Špilberku. Vánoční výstavy budou celý den pro děti do 15 let zdarma. Připraveny jsou tvořivé vánoční dílničky, hravé aktivity a úkoly, čertovský fotoateliér a samozřejmě nebudou chybět ani vánoční trhy na nádvoří a doprovodný divadelní program. Poprvé se letos bude na Špilberku rozsvěcovat vánoční strom na nádvoří!

Akce je součástí doprovodného programu k vánočním výstavám na Špilberku, z nichž jedna představuje tvorbu ilustrátora knih pro děti Karla Franty a druhá připomíná, jak se slavily Vánoce na přelomu 19. a 20. století. Na děti čekají dozorci a průvodci v kostýmech čertů (a možná i andělů), ve fotoateliéru se budou moci vyfotit v čertovském, dospěláci v dobovém. Ostatně, zaměstnanci hradu se opět převlečou do čertovského nebo vánočně lidového, ostraha půjde za vojáky z pohádky „S čerty nejsou žerty“… A s nimi opravdu žerty nejsou!

To, co se v dílničkách vyrobí, může také skončit na našem vánočním stromku na velkém nádvoří. Je to sice poprvé, co bude na Špilberku pořádný vánoční strom, ale ne náhodou jej budeme rozsvěcovat 13. prosince. V tento den totiž uplyne přesně 90 let od doby, kdy byl v Brně poprvé rozsvícen Těsnohlídkův vánoční strom republiky.

Program zdarma na velkém nádvoří hradu:
10:00 O čertu Hudrabalovi (Divadlo Paravánek)
11:00 Vánočníček (Divadlo Paravánek)
13:00 Pět báječných strýčků (Divadla Polárka)
14:00 Co víme o čertech (Mateřská škola Dubová)
15:00 Pět báječných strýčků (Divadlo Polárka)
16:00 Co víme o čertech (Mateřská škola Dubová)
17:00 Rozloučení


Čertovské Vánoce na Špilberku
Hrad Špilberk, Brno
13. prosince 2014, 10:00
www.spilberk.cz


PR
Článek otištěn v Kult 12/14
 Přidejte k článku první komentář >> 
novinka, program vánoc v Brně, výstavy o vánocích, betlém Brno
Časopis:
Reklama:

Novinky:
James Kirchick
Konec Evropy
Argo
Znepokojivá analýza nejnovějšího vývoje v politické mapě Evropy. James Kirchick nemilosrdně přesně popisuje, jak se Evropa odvrací od liberálních hodnot a čím dál větší vliv a ohlas získávají populistické, xenofobní, nacionalistické, neliberální hlasy - podobný trend je ostatně patrný i v USA, vynesl do Bílého domu Donalda Trumpa. Autor se věnuje brexitu, antisemitismu ve Francii a Maďarsku, rozpínavosti Ruska a dalším problémům. Nepřehlédl, že se podobným tendencím nevyhnula ani Česká republika...
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2018 Radek Holík
Google+