Děti

novinka, program vánoc v Brně, výstavy o vánocích, betlém Brno

Zveřejněno dne 5. 12. 2014
Čertovské Vánoce na Špilberku
V sobotu 13. prosince se uskuteční Čertovské Vánoce na Špilberku. Vánoční výstavy budou celý den pro děti do 15 let zdarma. Připraveny jsou tvořivé vánoční dílničky, hravé aktivity a úkoly, čertovský fotoateliér a samozřejmě nebudou chybět ani vánoční trhy na nádvoří a doprovodný divadelní program. Poprvé se letos bude na Špilberku rozsvěcovat vánoční strom na nádvoří!

Akce je součástí doprovodného programu k vánočním výstavám na Špilberku, z nichž jedna představuje tvorbu ilustrátora knih pro děti Karla Franty a druhá připomíná, jak se slavily Vánoce na přelomu 19. a 20. století. Na děti čekají dozorci a průvodci v kostýmech čertů (a možná i andělů), ve fotoateliéru se budou moci vyfotit v čertovském, dospěláci v dobovém. Ostatně, zaměstnanci hradu se opět převlečou do čertovského nebo vánočně lidového, ostraha půjde za vojáky z pohádky „S čerty nejsou žerty“… A s nimi opravdu žerty nejsou!

To, co se v dílničkách vyrobí, může také skončit na našem vánočním stromku na velkém nádvoří. Je to sice poprvé, co bude na Špilberku pořádný vánoční strom, ale ne náhodou jej budeme rozsvěcovat 13. prosince. V tento den totiž uplyne přesně 90 let od doby, kdy byl v Brně poprvé rozsvícen Těsnohlídkův vánoční strom republiky.

Program zdarma na velkém nádvoří hradu:
10:00 O čertu Hudrabalovi (Divadlo Paravánek)
11:00 Vánočníček (Divadlo Paravánek)
13:00 Pět báječných strýčků (Divadla Polárka)
14:00 Co víme o čertech (Mateřská škola Dubová)
15:00 Pět báječných strýčků (Divadlo Polárka)
16:00 Co víme o čertech (Mateřská škola Dubová)
17:00 Rozloučení


Čertovské Vánoce na Špilberku
Hrad Špilberk, Brno
13. prosince 2014, 10:00
www.spilberk.cz


PR
Článek otištěn v Kult 12/14
 Přidejte k článku první komentář >> 
novinka, program vánoc v Brně, výstavy o vánocích, betlém Brno
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucia Aniello
Holky na tahu - DVD
Falcon
Nejlepší pařby jsou ty, na které se vám nechce... V odvážné, mládeži nepřístupné komedii Holky na tahu uspořádá pětice nejlepších kamarádek z vysoké školy (v podání Scarlett Johansson, Kate McKinnon, Jillian Bell, Ilany Glazer a Zöe Kravitz) víkendové setkání po deseti letech v podobě divoké dámské jízdy v Miami. Jejich nespoutané řádění ale nabere překvapivě zlověstný směr poté, co se jim nešťastnou náhodou podaří zabít striptéra. Zatímco se v nastalém zmatku pokoušejí přijít na to, co si počnou, zažívají další a další bizarní příhody, které je v průběhu celé noci sblíží více než kdy předtím a pomohou jim zvládnout situace, ve kterých na podpoře přátel a kamarádů záleží nejvíce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2017 Radek Holík
Google+