MEDIA HILL

Zveřejněno dne 10. 2. 2006
Nové číslo Vzdělání
Koncem ledna vyšlo další číslo časopisu Vzdělání – průvodce brněnskými jazykovými školami a vzdělávacími institucemi. Jedním z hlavních témat nového čísla je studium a práce v cizině. Dozvíte se, jaké jsou možnosti studijních či pracovních pobytů v cizině, jaké musíte splnit podmínky, kolik vás to bude stát a na koho se obrátit.

Další možností, jak vycestovat do zahraničí za studiem, jsou výměnné studijní pobyty určené zejména pro studenty vysokých škol, ale nejen pro ně. Nejznámější organizací v oboru je Socrates a její programy jako Erasmus, Comenius, Lingua apod.
Pokud se rozhodnete pro studium na některé zahraniční univerzitě, bude po vás pravděpodobně požadovat, abyste měli složenou mezinárodní zkoušku z jazyka. Dvě nejznámější a nejvyžadovanější zkoušky z angličtiny jsou IELTS a TOEFL. Seznámíme vás s jejich obsahem, hodnocením, termíny, cenou atd.

Přejete si, aby se vaše dítě začalo učit cizí jazyk co nejdříve? Uvažujete o cizojazyčné mateřské školičce, ale obáváte se, zda to není na dítě příliš brzy? Přiblížíme vám, jak to vlastně vypadá ve školce, kde se na děti celý den mluví anglicky, a jaké další možnosti výuky cizího jazyka už od školky se vám nabízí.

Mladých lidí, kteří po složení maturity touží studovat dále, každý rok přibývá. Možnosti dalšího studia neustále narůstají, zejména v soukromém sektoru. Proto je nejvyšší čas vybrat si vhodnou vysokou či vyšší odbornou školu a začít se připravovat na přijímací zkoušky.
Nejen studenti a mladí lidé si touží zvyšovat kvalifikaci, celoživotní vzdělávání se stává neoddělitelnou součástí našich životů. V ČR je v současnosti populární například MBA studium, tedy studium určené manažerům. Jeho atraktivnost spočívá v tom, že nabízí výuku zaměřenou na strategické řízení organizací, na něž studenta ostatní školy většinou nepřipraví. Oblíbenými také zůstávají různé rekvalifikační kurzy, v dnešní době je zájem především o vzdělávání v oblasti počítačové gramotnosti, jazyků, ekonomiky a účetnictví.
Tyto a mnohé další články naleznete v časopise Vzdělání 1/06. Příjemné čtení a vzdělávání.
Petra Panschabová


Vybíráme z obsahu Vzdělání 2/06:
• Pomaturitní studium jazyka
• Dětské jazykové tábory
• Letní pobytové jazykové kurzy a zájezdy
• Cestovní pojištění při pobytech v zahraničí
• Opravné přijímací zkoušky na VŠO
• Letní akce pro děti a dospělé

Vzdělání 2/06 vychází 10. května 2006.
Redakční uzávěrka je 21. dubna 2006, uzávěrka pro tisk je 3. května 2006.


 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+