MEDIA HILL

Zveřejněno dne 24. 11. 2005
Podzimní číslo Menu
Nové číslo průvodce brněnskými restauracemi je tentokrát věnováno vínu. Dozvíte se, jaké víno se hodí k jednotlivým jídlům, při jakých teplotách podávat různé druhy vín nebo jak správně degustovat víno. Pokusíme se vám ukázat skryté krásy a tajemství vína.

Zvláštní pozornost jsme věnovali také vínům s bublinkami, tedy vínům šampaňským, šumivým a perlivým. Prozradíme vám, jaké jsou rozdíly mezi těmito víny, jak poznat pravé šampaňské a s jakými typy šampaňského se můžete setkat. Navíc jsme požádali o rozhovor na toto téma Michala Javůrka z Domu vína Maximvs, který vás zasvětí do „tajných“ kouzel šampaňského.

V sekci Restaurace naleznete rozhovor s ředitelem Městského divadla Brno Stanislavem Mošou, s nímž jsme si povídali o brněnských restauracích. Svěřil nám, kam se chodí rád najíst, jaká jsou jeho oblíbená jídla a jaká restaurace mu v Brně schází.
Do hotelové sekce jsme zařadili speciální anketu „Brno je zlatá loď...“. Oslovili jsme představitele několika brněnských hotelů, aby se s námi podělili o zkušenosti s významnými či slavnými osobnostmi, které v jejich hotelu pobývaly.

V podzimní čísle Menu jsme vyhlásili také první kolo ankety „Nejlepší brněnská restaurace“, v níž máte možnost zvolit nejen nejlepší brněnskou restauraci, ale také vyhrát některou z mnoha cen.


 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+