MEDIA HILL

Zveřejněno dne 27. 11. 2005
Prosincový Kult s „holkou z městečka“
Nové číslo časopisu KULT přináší rozhovor s charismatickou zpěvačkou a kytaristkou Evou Henychovou, kterou si většina z nás pamatuje jako culíkatou Jarku ze seriálu „My holky z městečka“. Eva však není typickou dětskou hvězdičkou, která by upadla v zapomnění. Místo herecké kariéry se rozhodla pro tu hudební – vystudovala kytaru a zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka, natočila tři alba a koncertuje po celé republice.

Prosincové filmové premiéry jsou opravdu pestré. Do kina se můžete vypravit třeba na anglicko-českou černou komedii Sklapni a zastřel mě v hlavních rolích s Karlem Rodenem a Aňou Geislerovou; zejména mladšími diváky netrpělivě očekávanou čtvrtou část Harryho Pottera – Harry Potter a Ohnivý pohár; česko-finské drama Restart; romantickou americkou komedii Základ rodiny nebo na některý z mnoha dalších nových filmů.

Jestliže patříte spíše mezi milovníky divadla, potěší vás jistě například repertoár Bezbariérového divadla Barka, které na prosinec připravilo hned tři premiéry. Komorní opera Hudební fakulty JAMU zde začátkem prosince představí nové zpracování Žebrácké opery. O pár dní později se v Barce uskuteční multimediální interaktivní projekt Jana Kavana – Biomechanicus – obsahující tanec, živou i elektronickou hudební složku a videoprojekci. Třetí premiérou je muzikálové představení The Bigy Theatre Workshop, jenž vzniklo na motivy detektivních her T. Stopparda. V sekci Divadla naleznete také pozvánky a programy ostatních (nejen) brněnských divadel.

V rubrice Fashion vám přineseme krátkou reportáž z Dámského klubu módní návrhářky Gábiny Páralové a nezapomněli jsme ani na Módní perličky. V knižní sekci naleznete recenzi kultovního románu Klub rváčů a nové knihy Ivy Pekárkové Šest miliard Amerik. Z hudby si rozhodně nenechte ujít recenzi alba Lenky Dusilové Mezi světy či pozvánky na koncerty skupin Spirituál kvintet, Wohnout nebo Traband. V části věnované klubům a klubové scéně vám tentokrát představíme hned dva brněnské DJ – na zvídavé otázky Pavla Hrazdíry odpovídal DJ Jerry a DJ Marthen.
V prosincovém Kultu naleznete nejen pozvánky na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, ale také soutěže o ceny a mnoho dalšího.


 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+