MEDIA HILL

Zveřejněno dne 29. 10. 2005
Listopadový Kult plný hudby
Nové číslo časopisu KULT vás přivítá rozhovorem se zpěvákem Petrem Bendem, jedním z finalistů soutěže Česko hledá SuperStar. Petr má za sebou natáčení svého čistě autorského alba, turné se skupinami Čechomor a No Name a před sebou možná úspěšnou kariéru hudebníka. Navíc v listopadu vystoupí se svojí kapelou v brněnském Semilassu.

Hudba opravdu provází celé listopadové číslo. V sekci Divadla vás pozveme do Husy na provázku na obnovenou premiéru legendárního představení Balada pro Banditu, k němuž napsal nezapomenutelnou hudbu Miloš Štědroň. Další listopadovou premiérou a zároveň světovou legendou je muzikál Jesus Christ SuperStar, který uvede Městské divadlo Brno. Jestliže máte raději vážnou muziku, zajděte si v listopadu do Janáčkova divadla na premiéru opery Vojna a mír.

V hudební sekci vás čeká novinka. Kromě obvyklých recenzí a pozvánek zde naleznete také pár tipů na nová hudební alba, která vycházejí právě v listopadu. Ve zmiňovaných recenzích vám představíme alba dvou vynikajících zpěvaček – Ivy Bittové a Zuzany Smatanové. Pozveme vás na Koncert za oběti hurikánů, na koncert skupiny Chinaski, na vystoupení Zuzany Dumkové, ale také na festival Blues Alive. Pokud upřednostňujete spíše brněnskou klubovou scénu, nenechte si ujít rozhovor s Tomášem Ondráčkem z klubu Fléda, který je známý také jako DJ Fly.

Kromě hudby a hudebních tipů jsme pro vás samozřejmě připravili také obvyklé pozvánky na filmové premiéry, v listopadu jsou to: česká pohádka Anděl Páně, horor manželů Švankmajerových Šílení, komedie Jima Jarmusche Zlomené květiny nebo animovaný rodinný film Strašpytlík.

V listopadovém Kultu naleznete ještě mnoho dalších pozvánek na kulturní a společenské akce, programy kin, divadel, galerií a klubů, ale také články o módě či gastronomii, a v neposlední řadě samozřejmě soutěže o ceny.


 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+