MEDIA HILL

Zveřejněno dne 9. 9. 2005
Podzimní číslo Vzdělání
Nové číslo průvodce brněnskými jazykovými a vzdělávacími institucemi, které vyšlo začátkem září, je tentokrát zaměřeno na trendy v jazykovém vzdělávání. Dozvíte se, že angličtina u nás zůstává nejoblíbenějším vyučovaným cizím jazykem a že anglicky bude za pět let ve světě mluvit dvakrát tolik lidí než nyní.

Jistě vás také zaujme, že svoji renesanci zažívá ruština. Pokud chcete vědět více, přečtěte si rozhovor s lektorkou Vlastou Plachou, která tento slovanský jazyk vyučuje. Jestliže je pro vás ruština málo exotická, zkuste japonštinu, čínštinu či arabštinu. O výuce „exotických“ jazyků v Brně jsme si povídali s Mgr. Bellovou, ředitelkou jazykové školy Belingua.

Uvažujete, že se přihlásíte do jazykového kurzu, ale nevíte, jak na to? Potom si rozhodně nenechte ujít Studentova jazykového průvodce, který vám přináší několik užitečných rad pro výběr odpovídajícího kurzu. Jestliže studujete němčinu a zvažujete složení nějaké smysluplné zkoušky, určitě vás potěší článek právě na tohle téma. Představíme vám dvě instituce, u nichž je možné složit mezinárodní jazykové zkoušky z němčiny, a přiblížíme vám obsah těchto zkoušek.

Nedostali jste se vy, nebo vaše dítě na vysokou školu? Středoškolákům, kteří se hned napoprvé na VŠ nedostali a chtějí zkusit štěstí příští rok, se nabízí mnoho možností, jak se na další zkoušky lépe připravit. Takže pokud nejste přijati na vysokou školu, nezoufejte. Raději si přečtěte náš článek a vrhněte se do učení a přípravy na příští rok. Nebo to ještě vyzkoušejte na soukromých VŠ a VŠO, u nichž trvá přijímací řízení většinou až do podzimu. A pokud už mezi středoškoláky spíše nepatříte, vrhněte se na celoživotní vzdělávání. Brněnské univerzity nabízejí zlepšování znalostí v mnoha oborech, chce to jen odvahu a chuť do učení. Hodně štěstí.


 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+