MEDIA HILL

Zveřejněno dne 31. 8. 2005
Zářijový KULT s Bohdanem Slámou
Nové číslo časopisu KULT přináší poutavý rozhovor s režisérem a scénáristou Bohdanem Slámou, jehož debutový snímek Divoké včely získal mnoho prestižních ocenění na mezinárodních filmových festivalech. V polovině září přijde do kin nový celovečerní Slámův film Štěstí se vskutku hvězdným obsazením – Pavlem Liškou, Tatianou Vilhelmovou, a Aňou Geislerovou.


Desatero poetických a příjemně nevtíravých povídek pražské autorky Hany Pachtové v knize Bůh je Pes přiblíží rubrika knižních recenzí stejně jako prvotinu Odporný svět scenáristky a dramaturgyně Aleny Millerové, která je inspirovaná dokumentárním filmem Heleny Třeštíkové Řekni mi něco os sobě-René.
Hudební sekce nabízí pohled na poslední album pražské skupiny Nahoru po schodišti dolů band Mokrý prádlo a novou desku Kiss Me On My Ego skupiny Monkey Business, jenž rozvířila hladiny všech hudebních médií.
Ve filmové rubrice se čtenáři dočtou o dvou českých snímcích, o komedii Bohdana Slámy Štěstí a černé komedii Petra Vachlera Doblba! Za zmínku stojí i to, že režisér Jan Hřebejk začal na přelomu července a srpna natáčet svůj nový snímek Kráska v nesnázích. Pokud píšete filmové povídky, respektive scénáře, vězte že Brněnská šestnáctka hledá nejlepší scénář a každý se může přihlásit.
Divadelní sekce přináší ohlédnutí za prvním ročníkem Mezinárodního festivalu Hudební scény Městského divadla v Brně. Nechybí ani tipy na zářijové premiéry a recenze představení Rosmersholm v Národním divadle v Brně či aktuality ze světa prken.
Z tipů na kulturní akce lze vyzdvihnout výstavu dokumentárních fotografií Antonína Kratochvila v Domě umění města Brna (od 7. září), jenž od roku 1967 žije v USA, 40. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Moravský podzim (od 21. září do 8. října v Besedním domě a Janáčkově divadle), studentský hudební festival Gaudeamus igitur, kde vystoupí kapely Horkýže slíže, UDG či Boomerang (28. září), divadelní premiéra Znamení kříže v Městském divadle (od 10. září) a Mezinárodní letecký den CIAF 2005 na letišti v Tuřanech (10. a 11. září).

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+