MEDIA HILL

Zveřejněno dne 30. 6. 2005
Prázdninový KULT již na stáncích
Prázdninové dvojčíslí časopisu KULT přináší poutavý rozhovor s herečkou Lindou Rybovou nejen o nadcházejících Letních Shakespearovských slavnostech, jenž se uskuteční na Pražském, brněnském a Bratislavském hradě. Z jejích filmových rolí je známá role vodníkovi milé v Kytici nebo hrála také ve filmu Jana Svěráka Tmavomodrý svět.

Ztvárnila také bezpočet televizních a divadelních rolí.
Hudební sekce tentokráte přináší recenzi nového CD Martiny Balogové I Am not from here. Deska je plná dráždivé směsi popu, soulu, dosco housu, funku a jazzu, její součástí je i duet Timeless se Sámerem Issou. Sekci doplňuje recenze CD multiinstrumentalisty Jiřího Konvrzka Nevadí ti?
O tom jak americká manželka šla do světa se můžete dočíst v recenzi na knihu Aféra dvojnásobné finalistky Pulitzerovy ceny Diane Johnson. Knižní recenze doplňuje legendární kniha o putování po třinácti tisících mílích modrých silnic Ameriky od Wiliama Leasta Heat Moona názvem Modré silnice – Cesta do nitra Ameriky.
Filmové premiéry tentokrát přináší přehled na červenec i srpen. Čtenáře se dočtou o českém snímku režiséra a scénáristy Dana Svátka Blízko nebe, akčním dramatu Sin City – Město hříchu, komedii Pana apaní Smithovi v hlavních rolích s Bradem Pittem a Angelinou Jolie či německém snímku Občanská výchova.
Divadelní rubrika přináší recenze tanečního dramatu Ibbur v Národním divadle v Praze, shakespearovského dramatu Bouře v Městském divadle či nové Rusalky v Janáčkově divadle.
Prázdninový KULT dále přináší informace o 7. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského na zámcích v Jaroměři nad Rokytnou, Telč a Vilémov, jenž se zde uskuteční od 13. do 27. srpna a mezinárodní hudební festival Barokní perly Gabriely Demeterové (od 3. do 9. července na zámcích Manětín, Horšovský Týn, kostel v Mariánské Týnici, kostel svatého Mikuláše v Kožojedech a zámky Chýše a Valeč). O tom, že léto je plné festivalů mnoha hudebních žánrů se můžete přesvědčit v přehledném seznamu letních festivalů.
Z tipů na prázdninové kulturní akce lze vyzdvihnout již zmíněné Letní Shakespearovské slavnosti (od 21. do 31. července na hradě Špilberk), Festival ProART 2005 (od 16. do 23. července v Divadle v 7 a půl), výstavu 90 velkoformátových fotografií Herberta Slavíka Hry/Games (od 3.7 na Staroměstské radnici v Praze), festival Letovice 3+1 (20. srpna v Letovicích), Napoleónské dny v historickém muzeu ve Slavkově (13 a 14. července) nebo Mezinárodní veletrhy Styl a Kabo (od 23. do 25. srpna na BVV).
To a mnohé další se dočtete na stránkách letního dvojčíslí časopisu KULT!

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+