MEDIA HILL

Zveřejněno dne 25. 5. 2005
Červnový KULT s Värttinou
V prvním letním čísle časopisu KULT přinášíme rozhovor s nejúspěšnější současnou finskou etnorockovou hudební skupinou Värttinä (v překladu Vřeteno). Jejich album iki bylo časopisem Songlines označeno jako „Světová špička“ a bylo označeno za jedno z 50 top světových hudebních alb, které byste měli vlastnit.


O nejnovější knize povídek Možná se odcházíme Jana Balabána, za niž dostal cenu Magnesia litera a o románu Princezna nevěsta od Viliama Goldmana se čtenáři mohou dočíst v knižní sekci.
Filmové stránky přináší informace o francouzském snímku Válka policajtů s Gepardem Depardieu a sci-fi režiséra Stevena Spielberga Válka světů, jenž je natočena podle slavného románu H. G. Wellse.
Divadelní sekce přináší rozhovor s tanečníkem a režisérem baletu Národního divadla Vlastimilem Harapesem, který je nejnověji i zpěvákem, recenzi představení Kdyby tisíc klarinetů, jenž mělo premiéru na přelomu dubna a května v Městském divadle. Nechybí ani tipy na premiérové červnové divadelní představení Čas bolesti ve Státní opeře, Fikmik v Divadle Polárka, Poslední pokušení v Národním divadle či Rosmersholm v Mahelově divadle.
Hudební stránka přináší recenzi nového CD Houpačka skupiny Asyl Akt, jenž vznikla v roce 2001 a patří k tomu nejzajímavějšímu na alternativní scéně a poslední desce Radůzy s názvem V hoře. Některé texty písní jsou v italštině, polštině, ruštině nebo francouzštině.
Z tipů na kulturní akce stojí za vyzdvihnutí výstava Mnohostraná tvorba Milana Knížáka v Uměleckoprůmyslovém muzeu (od 23.6.), hudební festival v zámeckém parku Slavkov 2005 (18.6.), koncert skupiny Team na Velodromu (25.6) nebo nový multivizuální pořad na hvězdárně Léto na konci vesmíru (od 2.6.).

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+