MEDIA HILL

Zveřejněno dne 2. 3. 2005
Březnový KULT s Petrem Zelenkou
Nejnovější číslo časopisu KULT přináší zajímavý rozhovor s režisérem a scenáristou Petrem Zelenkou, jehož filmy Knoflíkáři, Samotáři, Rok ďábla dostaly řadu ocenění. Rozhovor se dotýká zejména Zelenkova posledního snímku Příběhy obyčejného šílenství, který natočil na základě vlastní úspěšné divadelní hry.


O knižní prvotině Jiřího Berky s názvem Ve znamení ryb, kterou tvoří soubor pěti textů na hranici mezi povídkou a novelou a o románu Můj Michael izraelského prozaika Amose Oze, jenž zachycuje rozpolcenost života v moderní izraelské společnosti se čtenáři mohou dočíst v knižní sekci.
Hudební stránka přináší recenzi nového CD Kaj džas romské kapely Terne Chave z Hradce Králové, jenž debutovala předloni albem Avjam pale. Rubriku doplňuje recenze CD Balada pro Bardotku skladatele a instrumentalisty Zdeňka Krále a herečky a šansoniérky Mariany Chmelářové alias Minach.
Pokud jste vtipní a zábavní můžete se stát superbavičem na HBO, které pořádá konkurzy v pražském klubu solidní nejistota. V březnových filmových premiérách se mohou čtenáři dočíst o oscarovém snímku Milion dollar baby či o českém snímku režiséra Tomáše Vorla Skřítek.
Divadelní sekce přináší podrobnosti o derniéře hry Báječná léta pod psa v Huse na provázku či o premiérách Hamleta v HaDivadle, Montazuma v Národním divadle v Praze a hry Žádný anděl, ale ani vrah v Mahelově divadle.
Z tipů na kulturní akce stojí jistě za zmínku výstava Retrospektiva Miroslava Šimordy v Muzeu města Brna (od 25.2.), Velikonoční festival duchovní hudby, jenž se koná od 20. března do 3. dubna., koncert Anety Langerové v Semilassu (22.3.) či mezinárodní jazzový festival Jazz fest (30.3. – 3.4.).

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+