MEDIA HILL

Zveřejněno dne 25. 1. 2005
Únorový KULT již na trhu
Únorové číslo časopisu KULT přináší čtenářům rozhovor se spisovatelkou, autorkou scénické hudby k inscenaci Romance pro Křídlovku, která se od února hraje v Městském divadle Brno, Pavlou Milcovou. Ta společně s Petrem Binderem natočila album Pavla Milcová&Tarzan Pepé, jenž bylo oceněno cenou nezávislé kritiky Žlutá ponorka.


Rubrika knižních recenzí tentokrát přiblíží světoznámé dílo Blade Runner jednoho z nejoriginálnějších tvůrců žánru sci-fi Philipa K. Dicka a od členů skupiny Tata Bojs Mardoše a Milana Caise knihu Nanobook.
Filmová sekce nabízí kromě obvyklých filmových premiér a informace k festivalu Dny evropského filmu v Brně (7. – 15. února), o natáčení nového snímku Povídky z Brna či o recesistické přehlídce ztřeštěných amatérských filmů která pořádá brněnské Centrum volného času Ulita.
Rozhovor s DJ Ibe o nabídce brněnské taneční scény, recenze alba Boshonto bangladéšského zpěváka Moshina Morgana, který je v současnosti lídrem skupiny Hypnotik a alba Těšínské Niebo, jenž společně vytvořili písničkář Jaromír Nohavica, básnířka Renata Putzlacher, hudebník Tomáš Kočko a režisér Radovan Lipus přináší hudební rubrika. V únorovém KULTu nechybí ani recenze představení Městského divadla v Brně Miláčku vydrž! a tipy na únorové divadelní premiéry.
Z tipů na kulturní akci stojí za upozornění Bienále cestovatelů Brněnské pádlo 2005 (11. a 12. února v sále stadionu Sokola na Kounicově ulici), koncert Kluby pro Ásii, jenž proběhne ve třech klubech zaráz (14. února na Staré Pekárně, Flédě a v Alterně), premiéra dětského představení na hvězdárně Příběhy od Mléčné dráhy (5. února) či nově otevřená výstava v Muzeu rómské kultury „Jsou asi-milovaní?“ (od 2. února).

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+