MEDIA HILL

Zveřejněno dne 21. 12. 2004
Lednový KULT již vyšel
Nové číslo časopisu KULT přináší velký rozhovor se třemi známými fotografy Jiřím Kolbabou, Janem Šibíkem a Rudolfem Švaříčkem nejen o cestovatelských touhách, negativních dopadech turistiky a předsudcích.


Pokud začínáte plánovat dovolenou na rok 2005, inspiraci můžete načerpat na lednových veletrzích Go a Region (13. - 16.1.), jenž se tradičně konají na brněnském výstavišti.
Hudební stránka přináší recenze na nové CD slovenské kapely se sympaticky hravým názvem Ska-ra šupina, která má za sebou už deset let existence a výběr toho nejlepšího od písničkáře Václava Koubka. Dočtete se i co přejí brněnské taneční scéně známí brněnští týdžejové.
Zlomové okamžiky, jenž se odehrávají v tichu přiblíží recenze nové knihy Jiřího Stránského s názvem Tichá pošta. Sbírka textů Dům Bosého básníka Patrika Ouředníka doplňuje knižní tipy.
Divadelní sekce přináší rozhovor s Jaroslavem Lavickým choreografem a ředitelem Taneční konzervatoře, jenž se chopil režie slavné baletní pohádky Šípková Růženka P.I. Čapkovského. Premiéra se uskuteční v lednu v Národním divadle v Praze. Dočtete se také o projektu Listování zabývajícím se scénickým čtením.
Z tipů na kulturní akce stojí jistě za zmínku výstava Díla dovednosti (od 15.12.), kde zjistíte co se všechno vleze do lahve, novoroční koncert Magdaleny Kožené v Besedním domě (8.1.) nebo pořad Extrémní vesmír na hvězdárně (od 15.1.).

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+