MEDIA HILL

Zveřejněno dne 26. 11. 2004
Prosincový KULT již na trhu
Poslední číslo časopisu Kult v tomto roce přináší rozhovor se skupinou Support Lesbiens, která nedávno natočila, v pořadí již páté, album Midlife v nové sestavě. V rámci zimního turné Midlife Tour zavítají Support Lesbiens 15. prosince i do Brna.


Sérii vražd v čase budoucnosti přiblíží recenze nové knihy držitele Ortenovy ceny z roku 1997 Jana Jandourka s názvem Vražda je krásná. Nejen o klimakteriu vtipně a s nadhledem píše cestovala Milena Holcová v cestopisu Orinokem k přechodu. Knižní sekci doplňuje tip na nejnovější knihu Petra Šabacha Ramon.
Hudební recenze tentokrát hodnotí například poslední CD brněnské skupiny Čankišou Gumagaj či rómské skupiny Terne čhave Kaj džas.
Filmová strana přináší informace o Festivalu francouzských filmů, který se letos stává nově celorepublikovým festivalem. Nejlepší novinky francouzské tvorby budou uvedeny kromě Prahy i v Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Ostravě, Pardubicích a Plzni. Brněnská část se letos koná od 29. listopadu v kinech Scala a Art.
V prosincovém čísle KULTu samozřejmě nechybí tipy a recenze z divadelní oblasti. Divadelní tipy tentokrát přibližují premiérovou Ředitelskou lóži Arnošta Goldflama, Zahradu divů Stanislava Moši či komedii Miláčku vydrž Zdeňka Černína.
Z tipů na kulturní akce stojí jistě za zmínku výstava brněnského výtvarníka Petra Čecha v Dietrichsteinském paláci, koncert skupiny Lety Mimo v klubu Fléda (9.12.) nebo pořad Vánoční hvězda na brněnské hvězdárně.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Požárová
Londýn prostě žeru
Lenka Požárová
Lenka Požárová, známá jako zapálená kuchařka, přišla do Londýna nasbírat zkušenosti pro otevření vlastního bistra. Po pár letech, kdy se tam se svou rebelskou povahou prodírala prací ve slovutných restauracích, z něj odcházela nasměrovaná ke zcela jiné profesi, a to novinařině. V knize kombinuje tipy na to nejzajímavější jídlo či pití, co tu objevila, se svéráznými zážitky ze života v protisměru i svůdnými recepty. To město budete milovat i nenávidět spolu s ní! Svižný text vyšperkovaný autorskými fotografiemi je spolu s výjimečným grafickým zpracováním na knižním trhu lahodným osvěžením. Knížka je pro všechny, kdo Londýn znají a touží se dozvědět víc. Taky pro ty, co se tam teprve chystají. Nebo pro ty, kteří chtějí dělat výpady maximálně do lednice.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+