MEDIA HILL

Zveřejněno dne 5. 11. 2004
Listopadový KULT již vyšel
Předposlední KULT v tomto roce přináší čtenářům rozhovor s písničkařkou a harmonikářkou Radůzou, která v loňském roce získala tři ceny Akademie populární hudby a v současnosti připravuje písničky na své třetí album.


Fejetony o lidskosti a lásce přiblíží recenze nové knihy Terezy Boučkové s názvem Jen tak si trochu snít. Knižní sekci doplňuje recenze románu finského autora Arto Paasilinna Zajícův rok. V knižních tipech redakce vybrala nejnovější práci Milana Kundery Můj Janáček a básnickou sbírku Bez uzdičky od debutujícího autora Tomáše Basánka.
Hudební recenze tentokrát hodnotí debut první české superstar Anety Langerové a desku kapely Sto zvířat.
Filmová strana přináší informace o pátém ročníku filmového festivalu s gay a lesbickou tematikou – o Mezipatrech, které se letos konají od 5. do 13. listopadu v kině Art.
V listopadovém KULTu samozřejmě nechybí tipy a recenze z divadelní oblasti. Čtenáři se mohou dočíst o premiérové inscenaci Městského divadla v Brně Arkádii od britského dramatika moravského původu Toma Stopparda či o hudební premiéře Vlasy, jenž proběhla na Hudební scéně, která je přidruženou scénou MdB.
Z tipů na kulturní akce stojí jistě za zmínku koncert skupiny Chumbawamba v klubu Fléda (11.11.), mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Natřikrát v divadle Barka (8.11. - 11.11.) nebo pohádková výstava Adolfa Borna na Špilberku (od 19. listopadu).

Kateřina Mahovská
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+