MEDIA HILL

Zveřejněno dne 30. 9. 2004
Říjnový KULT plný filmu
Říjnové číslo časopisu KULT přináší rozhovor o emigraci či rasismu se známým českým režisérem Janem Hřebejkem, jehož poslední snímek Horem pádem měl premiéru v polovině září. Nové číslo přináší i aktuální informace o 45. ročníku Brněnské šestnáctky, který bude tentokrát zaměřen na mezilidské vztahy.

Novinkou v KULTU je žebříček návštěvnosti brněnských kin.
Divadelní sekce přináší profil brněnského HaDivadla, které oslaví během začátku října 30. výročí své existence.
Hudební recenze se tentokrát ohlédla za posledním albem slovenské kapely Desmond – Derylov svet a deskou Jednou měř a 2x Neřež skupiny Neřež, která svou nahrávku pokřtí v Brně 11. října v Semilassu.
Svět Iránu nám přiblíží recenze cestopisné knihy novináře a spisovatele Afsina Molaviho, jenž se ve své knize dotkl mnoha různých témat. Poslední, doposud česky nevydané, dílo Gabriela Garcíi Márqueze Zpověd trosečníka čtenáře zavede do roku 1955, kdy autor působil jako novinář.
Ze zajímavých tipů na kulturní akce konané ve městě Brně v měsíci říjnu zmiňme například 50. výročí brněnské hvězdárny nebo koncert skupiny Skorpion v hale Rondo.
Více informací a aktualit se dočtete v říjnovém čísle časopisu KULT.

Redakce
Článek otištěn v Kult 10/04
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Novotný
Normálninec
Sursum
Kniha sci-fi povídek zabývajících se řešením závažných životních témat s nadhledem, humorem a plných neotřelých a neočekávaných point... „Probudil jsem se do nezvyklého stavu. Jako vždycky jsem chtěl překontrolovat všechny zámky na dveřích, abych měl jistotu, že někdo nepřišel a v noci mi potají neotrávil jídlo, ale najednou jsem vůbec necítil nutkání něco takového dělat. Náhle mi také přišla divná různá racionální opatření typu pancéřové okenice či počítačem řízený alarm. Zkrátka a dobře, moje ochranná paranoia byla ta tam. Vůbec bych se nad tím nepozastavil a vyšel bych bezstarostně ven, nebýt vzkazu, který jsem sám sobě nechal na dveřích (součástí paranoi byl i strach z toho, že o paranoiu přijdu): „PAMATUJ, ŽE JDOU PO TOBĚ, I KDYŽ NEJSI PARANOIDNÍ“ uvědomil jsem si, že je to pravda, a ihned jsem zavolal na pohotovost do normálnince.“
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+