MEDIA HILL

Zveřejněno dne 25. 6. 2004
Prázdninové dvojčíslo KULTu na světě!
Prázdninové číslo časopisu KULT vám přináší ucelený přehled kulturního dění v měsíci červenci a srpnu, a to nejen v lokalitě Brna.

Letošní červencový literární maratón Měsíc autorského čtení se rozrostl o dvojnásobek. V Kultu si můžete přečíst rozhovor se spisovatelem Jaroslavem Rudišem, který v polovině července také přečte ukázku ze svého nového díla.
Kdo by neznal jednatřicetiletou bílou Američanku s černošským hlasem? Řeč je o Anastacii. V Kultu se dočtete, jaké je její nové CD nazvané lakonicky Anastacia. Druhá hudební recenze se zaměřila na německou kapelu Scorpions a jejich opus Unbreakable.
Knižní novinky tentokrát zastupuje překladatelka děl Mika Waltariho Markéta Hejkalová s vlastní prózou Vždycky jedna noc. Druhý knižní tip představuje historická romance Vítek od Adalberta Stiftera.
V dvojčísle KULTu naleznete obsáhlý přehled letních hudebních festivalů i festivalů filmových, a také vyčerpávající přehled letních filmových premiér.
Samostatnou kapitolou jsou tentokrát hudební tipy i pozvánky na letní výstavy.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+