MEDIA HILL

Zveřejněno dne 26. 5. 2004
Červnové číslo KULTu s Milenou Holcovou
V prvním letním čísle časopisu KULT přinášíme rozhovor s brněnskou cestovatelkou Milenou Holcovou, která je zároveň autorkou osmi knih. V netradičně otevřeném rozhovoru se dočtete například to, že paní Milena občas jezdí v šalině bez lístku.

Dočtete se o představení tanečních grotesek Na hlavu!, které od května uvádí spolek Veselé skoky v Divadle v Celetné. Brněnskou premiéru vpravil do světa režisér Jiří Menzel. Představení by se mělo na repertoáru brněnského Divadla Bolka Polívky pravidelně objevovat.
Od 15. června do 24. října se bude v Brně po jednadvacáté „bienálovat“. Mezinárodní Bienále grafického designu je jednou z nejdéle trvajících akcí svého druhu na světě. Brněnského Bienále se účastní řada renomovaných tvůrců, ale je přístupné i mladým začínajícím autorům. Letos se výběrové porotě sešlo kolem 2000 exponátů od tří stovek grafiků téměř ze všech kontinentů, ve finále se představí 280 děl od 120 autorů.
Hudební recenze se tentokrát zaměřila na druhé album „folkových“ Sester Steinových (Můj tanec) a na živý záznam koncertu jedné z nejpopulárnějších slovenských kapel (Elán: Megakoncert).
Pro milovníky knih jsme z redakční pošty vybrali Příběhy řecké filozofie Luciana De Crescenza a básnickou sbírku opavského rodáka Jana Kunzeho Hičhaikum.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+