MEDIA HILL

Zveřejněno dne 27. 4. 2004
Květnový Kult již vyšel
Květnové číslo měsíčníku Kult přináší rozhovor s jedním z nejvýznamnějších českých choreografů Liborem Vaculíkem. Ten je zároveň režisérem a autorem libreta tanečního muzikálu Edith, vrabčák z předměstí. Toto představení úspěšně uvedl v Plzni, v Olomouci a Praze, a jeho čtvrtou zastávkou je brněnské Národní divadlo (premiéra 21. května).

Filmová strana se ohlíží za aprílovou premiérou filmu Mistři trojky scénáristů Marka Najbrta, Benjamina Tučka a Roberta Geislera. Hlavní roli Bohouše ztvárnil Jan Budař, který se na filmovém poli objevil v Nudě z Brna, za kterou si odnesl Českého lva.
Zajímavou výstavu 27 m, která je určena také pro nevidomé návštěvníky, připravila pro Uměleckoprůmyslové muzeum minimalistka Ilona Németh.
Dočtete se o bengálském hudebníku Mohsinu Mortabovi, který bydlí v Brně již 10 let. O prázdninách dokončí svůj nový sólový projekt Boshonto (jaro), na kterém se podílí také multiinstrumentalista Zdeněk Král.
Knižní novinky představují Jak naštěpit třešeň J. Wintersonové, osm dramat Květy Legátové Pro každého nebe a další vydání knihy o legendárním písničkáři Karlu Krylovi.
Z hudebních novinek jsme vybrali Dětské písně Chicka Corey v podání vokálního tělesa Quakvarteto, dále Sponzored by Granny od Phaedro´s Funeral a album Jako šántidéví Zuzany Navarové.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+