MEDIA HILL

Zveřejněno dne 28. 3. 2004
Dubnový KULT již vyšel
Dubnové číslo časopisu KULT přináší rozhovor s Mgr. Vladimírem Machem, který je autorem nekonvenční jazykovědné koncepce České vzdělávací projekty. Zúročuje v ní nejen své studium na katedře anglistiky a amerikanistiky, ale také znalosti informatiky a matematiky. Přestože má v Brně a okolí pověst nejdražšího lingvisty, tvrdí, že nepracuje pro bohaté klienty, nýbrž pro náročné.

V aprílovém čísle se dočtete o divadelním festivalu Šest ze šedesátých. Dále představujeme putovní výstavu Současná česká divadelní architektura a přinášíme informace o 6. ročníku mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.
Ohlížíme se za divadelní inscenací Incident, kterou uvádí HaDivadlo v nově otevřeném prostoru Pasáže Alfa (režie Martin Huba). Hladinu divadelní scény rozvířilo Divadlo V 7 a půl, když uvedlo premiéru Ibsenovy Nory v režii J. A. Pitínského.
Hudební recenze se věnuje albu Vladimíra Václavka Písně nepísně, brněnské kapele Alvaréz Peréz (Thanatophobia) a kapele Outkast, která posbírala řadu ocenění na letošních Grammy.
Tentokrát si můžete přečíst o knihách Roalda Dahla Jakub a obří broskev, Václava Ryčla Pavilon číslo 13 a o Keplerově Snu neboli Měsíční astronomie.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Požárová
Londýn prostě žeru
Lenka Požárová
Lenka Požárová, známá jako zapálená kuchařka, přišla do Londýna nasbírat zkušenosti pro otevření vlastního bistra. Po pár letech, kdy se tam se svou rebelskou povahou prodírala prací ve slovutných restauracích, z něj odcházela nasměrovaná ke zcela jiné profesi, a to novinařině. V knize kombinuje tipy na to nejzajímavější jídlo či pití, co tu objevila, se svéráznými zážitky ze života v protisměru i svůdnými recepty. To město budete milovat i nenávidět spolu s ní! Svižný text vyšperkovaný autorskými fotografiemi je spolu s výjimečným grafickým zpracováním na knižním trhu lahodným osvěžením. Knížka je pro všechny, kdo Londýn znají a touží se dozvědět víc. Taky pro ty, co se tam teprve chystají. Nebo pro ty, kteří chtějí dělat výpady maximálně do lednice.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+