Time out

Zveřejněno dne 25. 2. 2004
Březnové číslo s Jaksi Taksi
Třetí číslo tohoto roku přináší rozhovor s čïnorodou pražskou punkrockovou kapelou Jaksi taksi, která nedávno vydala své páté album Všechno dobrý.

Filmová recenze se zaměřila na koprodukční slovensko-česko-německo-francouzsko-rakouský snímek Ivana Fíly Král zlodějů. Jeho premiéru chystá distribuční společnost Bioscop na 11. března 2004.
Na divadelní straně se dočtete o Čechovově Rackovi, kterého nastudoval v Městském divadle Brno Zdeněk Černín. Další recenze patří titulu Vlasta kopla Vlastu (Loutkové divadlo Radost), který je pokračováním úspěšného titulu Staré pověsti české.
V Galerii Design centra na Radnické ulici v Brně je otevřena výstava akademického architekta Karla Weisslechnera Šperk není jen na zdobení a Atrium Pražákova paláce hostí až do konce března výstavu Monogramista T. D.: Stěhování a nouzové úniky.
Také o nových hudebních nosičích si v březnu počtete. Zaměřili jsme se na CD Baro drom romské kapely Gulo Čar, dále na druhé sólové album slovenské zpěvačky a herečky Szidi Tobias a dotřetice na provokativní CD kanadské feministky Peaches.
Tentokrát vám jsou představeny knihy Poslední list dekadenta J. H. Krchovského, Pianista Vladyslawa Szpilmana a Smlouvání s ďáblem klasika moldavské literatury Aureliu Busuioca.


Článek otištěn v Kult 03/04
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+