MEDIA HILL

Zveřejněno dne 26. 1. 2004
Únorové číslo časopisu KULT
Únorové číslo časopisu KULT přináší pohled Terezy Spencerové na transsexualitu. Tereza je autorkou knihy svého druhu u nás prozatím jediné - Jsem tranďák a přeložila knihu amerického transsexuála Leslie Feinberga Pohlavní štvanci.


Nové číslo přináší aktuální informace o 11. ročníku filmového festivalu Febiofest.
Hudební recenze se ohlédla za čtvrtým albem košické kapely No Name - Slová do tmy, dále za retrospektivním CD formace Buty (Butykvariát) a v poslední řadě za deskou Rakija´n´roll kapely Gothart, která nyní oslavila své desáté výročí.
Únorové číslo přináší pohled na knihu Pražský chodec (Vítězslav Nezval), na publikaci Etnologického ústavu AV ČR Rajče na útěku, která se zaobírá folklorními prvky v životě dnešních mladistvých, a za prozaickým dílem Jiřího Rulfa Let chroustů.
Jako v každém čísle se dozvíte řadu zajímavých tipů na kulturní akce konané ve městě Brně v měsíci únoru a získáte program všech kulturních zařízení na tento měsíc.


Redakce
Článek otištěn v Kult 02/04
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Novotný
Normálninec
Sursum
Kniha sci-fi povídek zabývajících se řešením závažných životních témat s nadhledem, humorem a plných neotřelých a neočekávaných point... „Probudil jsem se do nezvyklého stavu. Jako vždycky jsem chtěl překontrolovat všechny zámky na dveřích, abych měl jistotu, že někdo nepřišel a v noci mi potají neotrávil jídlo, ale najednou jsem vůbec necítil nutkání něco takového dělat. Náhle mi také přišla divná různá racionální opatření typu pancéřové okenice či počítačem řízený alarm. Zkrátka a dobře, moje ochranná paranoia byla ta tam. Vůbec bych se nad tím nepozastavil a vyšel bych bezstarostně ven, nebýt vzkazu, který jsem sám sobě nechal na dveřích (součástí paranoi byl i strach z toho, že o paranoiu přijdu): „PAMATUJ, ŽE JDOU PO TOBĚ, I KDYŽ NEJSI PARANOIDNÍ“ uvědomil jsem si, že je to pravda, a ihned jsem zavolal na pohotovost do normálnince.“
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+