MEDIA HILL

Zveřejněno dne 22. 12. 2003
Lednový KULT již vyšel
Nové číslo časopisu KULT se zaměřilo na významnou akci přelomu měsíce ledna a února. Tento čas bude patřit velkým „janáčkovským“ oslavám. Ve dnech od 21. ledna do 5. února se v Brně při příležitosti 150. výročí skladatelova narození a 100. výročí světové premiéry opery Její pastorkyňa uskuteční Mezinárodní festival Janáčkovo Brno 2004.

Směr nové avizované koncepce Mahenovy činohry brněnského Národního divadla by mohl jasněji naznačit titul irsko-britského autora Martina McDonagha Osiřelý západ, který uvedl na scénu slovenský hostující režisér Ľubomír Vajdička.
Hudební stránka přináší recenze na nové CD slovenské kapely Team, které bylo pořízeno live z její koncertní šňůry, dále na německou kapelu Die Happy s českou zpěvačkou Martou Jandovou a dotřetice na punk-rockovou kapelu Slobodná Európa a její novinku Trojka.
Tentokrát se můžete dočíst o knize Jsem tranďák Terezy Spencerové, která si prošla operativní změnou z muže na ženu, o erotickém bestselleru Chvála zralých žen a o druhém dílu originálního průvodce Šumná města z dílny Radovana Lipuse a Davida Vávry.
Filmová recenze se ohlíží za úspěšným animovaným snímkem Hledá se Nemo.


Redakce
Článek otištěn v Kult 01/04
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tim Waver
Nikdo není doma
Mystery Press
Všechny domy jsou prázdné. Všichni zmizeli... Zapadlá yorkshirská vesnička měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které toho večera pořídili. O dva roky později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+