Zveřejněno dne Neuvedeno
Zářijové číslo Kultu právě vyšlo
Filmová verze legendárního muzikálu Pomáda se letos připomíná 25. výročím. Slavit můžete i vy – 2. října v brněnském Boby centru na Pomáda Show. V koncertním programu s nově vytvořenými kostýmy a tanečními čísly vystoupí i Daniela Šinkorová, s níž jsme si povídali nejen o Pomádě.

V zářijovém Kultu naleznete rozhovor s hercem Městského divadla Brno Igorem Ondříčkem, který je od nové sezóny šéfem brněnské zpěvohry. Dozvíte se, jakou představu má Igor o české, resp. brněnské operetě i co nového jej čeká jako herce, např. v hlavní roli inscenace Kamenný host.
Pozvánka do kina upozorňuje na pozoruhodný brazilsko-francouzsko-americký film Město bohů. Barvitý snímek zavádí do předměstí Rio de Janeira, pověstného drogovými gangy.
Z výstav jsme tentokrát věnovali pozornost Design centru ČR na Radnické ulici, kde můžete až do 26. října zhlédnout čtvrtletní výstavu nazvanou Jak se dělá design. Galerie zvolila neobvyklý způsob prezentace, reálné exponáty totiž doplňuje filmová výpověď v podobě 3-4 minutových snímků. /hvl/


 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+