Zveřejněno dne Neuvedeno
Dubnový KULT 04/03
V dubnovém čísle časopisu KULT si můžete přečíst rozhovor s nejvýznamnější osobností slovenského jazzu – Petrem Lipou. Na prahu svých šedesátých narozenin vydává u brněnského vydavatelství Indies records album Beatles In Blue(s). A navzdory svému věku plánuje řadu nových projektů.
Letošní 13. ročník Mezinárodního festivalu vysokých divadelních škol Setkání/Encounter se uskuteční od úterý do soboty 8. – 12. dubna. Vše o tomto pětidenním maratónu, který se v průběhu dvanácti let své existence stal druhou největší pořádanou akcí svého druhu v Evropě, se dozvíte v dubnovém čísle.


V recenzích na novinková alba se dočtete o Best of kapely Šum svistu, o debutovém albu liberecké písničkářské dvojice nazvané Disneyband a o slovenské formaci Žena z lesoparku, která vydala zdařilé album Platňa.
Knižní novinky tentokrát nabízejí pohled na prózu poslední německy píšící pražské autorky Lenky Reinerové (Všechny barvy slunce a noci), dále na sborník Krok k autorské existenci, který vydala Literární akademie–Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého, a na velkoformátovou knihu L. H. Augustina o Jiřím Trnkovi.
Filmová recenze se tentokrát zastaví u debutu herce a moderátora Jana Krause – u filmu Městečko. Podle Krause máme ve filmu všichni nalézt odraz toho, co jsme si v životě prožili. Odraz sami sebe… nebo alespoň našich sousedů, s čímž se divácká obec dle pohledu koproducenta Františka Jandy ztotožňuje o poznání lépe. V dubnovém čísle jsme pro vás přichystali řadu aktualit (festival poezie Potulný dělník, výstava významného brněnského malíře druhé poloviny 20. st. Jánuše Kubíčka na Špilberku ad.) a také 2 soutěže.


 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+