MEDIA HILL

Zveřejněno dne 28. 5. 2002
Květnový Kult 05/02
Skupina roku Čechomor nyní zazářila v novém filmu Petra Zelenky. Proto jsme si povídali s Františkem Černým (kytara, zpěv) a Karlem Holasem (housle, zpěv) nejen o začátcích kapely (tehdy ještě Českomoravská hudební společnost), ale také o Jazovi Colemanovi a filmu Rok ďábla.

Město Brno se s velkým předstihem pečlivě připravuje na oslavy dvojitého výročí skladatele Leoše Janáčka v roce 2004. V novém Kultu se o Mezinárodním hudebním festivalu Janáčkovo Brno dozvíte více.
V květnových dnech se na Skleněné louce vyloupne ze skořápky 1. ročník nového festivalu Literatura bez hranic, který zahájí maďarští a slovinští autoři.
Od Alice Nellis se po vydařeném debutu Ene bene očekávalo v dalším snímku až nezdravě mnoho. Jak si režisérka a scenáristka v jedné osobě poradila? Poslala své postavy na Výlet… Manželka Miloše Formana, Martina, vydala u brněnského nakladatelství svou knižní prvotinu Skladatelka voňavého prádla. O těžkém životě mezi hvězdami i zranitelném srdci Martiny vypovídá recenze na tuto knihu.
Ve dnech 5. - 9. června 2002 se v Brně již popáté uskuteční seriál akcí Brno - město uprostřed Evropy. Festival symbolicky připomene zahájení letní turistické sezóny v Brně a okolním regionu. Historické centrum města, brněnské hrady Špilberk a Veveří, ale také rekreační oblast Brněnské přehrady se na několik dnů od rána do noci změní v obrovský zábavní park.
Cestopis Hadí farma v Bangkoku tentokrát osvětluje problematiku léčby čerstvou hadí krví.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+