Lidé

Zveřejněno dne 11. 1. 2022
Homesharing se představí v Galerijní tramvaji a hledá hostitele
Až do konce ledna můžete v brněnské Galerijní tramvaji potkat pojízdnou výstavu Homesharing – sdílená péče o děti s postižením. Tento inovativní projekt komunitní spolupráce v Jihomoravském kraji realizuje Slezská diakonie Brno a financuje ho nadační fond Abakus.

Chcete vědět, jak homesharing probíhá, komu pomáhá a jak se můžete stát hostitelem pro dítě s postižením? Zjistěte si aktuální polohu Galerijní tramvaje v aplikaci DPMBinfo (vůz č. 1044) a přijďte se podívat! Vernisáž výstavy pořádané pod záštitou Statutárního města Brna a Jihomoravského kraje proběhne v úterý 11. 1. v 15 hodin na Komenského náměstí v Brně přímo v Galerijní tramvaji.

„Rodiny pečující o dítě s postižením jsou dlouhodobě přetížené a vyčerpané. I jedno odpoledne týdně, které mohou rodiče využít sami pro sebe nebo pro ostatní členy rodiny, je pro ně k nezaplacení,“ říká koordinátorka projektu Radana Melková. 

A právě to homesharing rodičům nabízí – čas odpočinout si a nabrat nové síly. Proškolený hostitel (tj. rodina, pár nebo jednotlivec) si pravidelně bere dítě s postižením k sobě domů na dohodnutou dobu – několik hodin týdně, den o víkendu apod. Společně jdou na procházku, na hřiště, uvaří si jídlo, hrají si. Večer či další den se dítě vrací zpátky domů ke své rodině. Hostitelem se může stát téměř každý, kdo má trochu volna navíc, přiměřené zázemí, chuť nezištně pomáhat a projde úvodním školením. 

„Projekt obohacuje všechny zúčastněné: rodiče regenerují, dítě v hostiteli získává nového kamaráda, hostitel pomáhá a zároveň smysluplně tráví svůj volný čas,“ shrnuje koordinátorka přínosy homesharingu.

Chcete se stát hostitelem nebo projekt jinak podpořit? Napište na –pr.brno@slezskadiakonie.cz. Sledujte www.homesharing.cz a aktuality na Fb/Ig Slezská diakonie – Úsek Brno.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Mons Kallentoft
Křik k nebesům
Host
Dvanáctý případ inspektorky Malin Forsové Jednoho horkého letního dne je v autě nalezen mrtvý chlapec. Zdá se, že ho tam zapomněla jeho matka, která trpí psychickými problémy a výpadky paměti. Smrt vlastního dítěte je pro ni tou nejhorší myslitelnou tragédií, navíc však začne dostávat výhružné anonymní dopisy.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+