Lidé

Zveřejněno dne 7. 1. 2022
Špetka svérázného humoru s Jaroslavem Duškem a Kultem
Obálka a samozřejmě i ústřední rozhovor prvního letošního Kultu patří Jaroslavu Duškovi, výrazné osobnosti české filmové a divadelní scény. Obzvlášť bohatá je tentokrát filmová a seriálová rubrika, která se mimo jiné věnuje korejskému fenoménu, Hře na oliheň. Velkou zajímavostí je pak rozhovor věnovaný řemeslné kovářské dílně, kde vznikají historické zbraně, šperky a další unikáty.Jaroslav Dušek je pro svůj alternativní životní styl mnohdy považován za kontroverzního umělce, nicméně jeho jméno je neodmyslitelně spjato především s divadelními prkny i filmovým plátnem. Přečtete si o jeho pohledu na dnešní humor či o tom, jak hodnotí svou hereckou kariéru. A proč vlastně shodil plnovous? I na odpověď na tuto otázku se můžete těšit.

Pestrou směsici nabízí rubrika filmová. Dozvíte se, jak velký rozruch a pobouření vyvolal snímek Benedetta a co je v jejím případě kritikům trnem v oku. Představíme vám Willa Smithe v roli otce tenisových sester Williamsových a rozloučíme se s (anti)hrdiny Papírového domu. Velký prostor právem ukořistila Hra na oliheň, jež boří nejen žebříčky sledovanosti.

Knižní rubrika nebude ani tentokrát ochuzena o stopu Jaroslava Foglara, a to v podobě prvního díla věnovaného skautingu – Pod junáckou vlajkou. Vhled do života současných zámeckých pánů poskytne výpravná kniha Aby po nás něco zůstalo a ilustrovaný životopisný román Knock Out! vám představí boxera Emila Griffitha, který proslul kupříkladu svou neobvyklou vášní pro módu.

Exkurze do brněnské historie zahrnuje příběh dnes již neexistující Židovské brány a tehdejšího hotelu U Tří kohoutů. Děsivým, avšak zajímavým místem, o kterém si také přečtete, je pak kapucínská hrobka skrytá v suterénu kostela. Je zde pohřbeno mnoho známých historických osobností, jejichž těla se vlivem specifického prostředí proměnila v mumie.

Ohlédneme se za cestami proslulého Miroslava Zikmunda, který procestoval svět a jehož neukojitelná zvědavost nám zanechala nesmazatelný odkaz v podobě desítek cestopisů, více než stovky filmů a nespočtu reportáží. Milovníci zábavy a počítačových her se mohou vrhnout na novou remasterovanou verzi hry GTA, kterou tvůrci představili v novém kabátě. Dáváte-li naopak přednost deskovkám, jistě vás zaujmou dobrodružné Kroniky Avelu nabízející dobrodružství ve fantastickém království pro celou rodinu.

Redakce
Článek otištěn v Kult 01/22
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Tereza Vostradovská
Hravocesta
Běžíliška
Myška si ořezala tužku a s cestovním deníkem vyrazila na cestu. A co že si do něj zapisovala? Trasy stěhovavých ptáků, tvary rozvětvených kořínků, čárky za každou padající hvězdu. Ale i smutek z odpadků nebo špinavé vody v potoce. Tak kdo si teď sedne s jejím deníkem do křesla a kdo z něj radši vytrhne jen pár stránek s návodem na sestavení úpravny vody nebo odlévání zvířecích stop, nacpe si je do kapsy a hned tohle všechno poběží vyzkoušet?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+