Hudba

Zveřejněno dne 7. 1. 2022
RECENZE: Bowieho hračka se vrací v novém kabátě
V lednu by David Bowie oslavil 75. narozeniny. Při této příležitosti se dočká oficiálního vydání „ztracené album z roku 2001“ s názvem Toy (album obsahuje přepracované verze některých z prvních Bowieho skladeb). Samostatně vychází album Toy oficiálně až den před Bowieho narozeninami, a to 7. ledna 2022.Radostné zprávy o znovuvydání alba Toy přišly spolu s vydáním boxu „David Bowie 5: Brilliant Adventure (1992–2001)“, nejnovějším ze série posmrtně vydaných boxů, které procházejí tvorbou této hudební legendy. Sada obsahuje 11 CD nebo 18 vinylových desek.

Toy skalní fanoušci vítají s nadšením. Od září nás mohly na jeho příchod připravit tři skladby v rádiové úpravě: You've Got a Habit of Leaving, Karma Man a Can't Help Thinking About Me. Název alba přímo vybízí k tomu, abychom si šli hrát s něčím, co už známe, a moc si to všichni spolu užili.

Původní album Toy z roku 2001 můžeme stále bezproblémově nalézt na YouTube, takže nic nebrání srovnávání třeba právě zmíněných třech skladeb. Při poslechu nových verzí nabudeme pocitu svěžího vzduchu v uších a načechrání něčeho, co možná dobře známe, ale umíme to předvést s větší vervou, nápaditostí a radostí. Překvapí nás vše od upravených názvů po nově použité vokály nebo aranže skladeb. Zkrátka – hrát si s hudbou je skvělý nápad. Mně osobně se líbí nové album víc než to původní, protože nám dává víc hudby a nápadů a zní velmi přitažlivě.

Skladby jsou nadčasové, těší se do vašich sluchátek a pozornost proměňují v nadšení. Od 7. ledna se můžete těšit také na rozšířenou sadu alba Toy Deluxe – tří CD s alternativními přepracováními. Přejeme příjemný poslech!

Hodnocení: 90%

Redakce
Článek otištěn v Kult 01/22
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Christian Schwochow
Je Suis Karl
Bontonfilm
Berlínem otřese teroristický útok. Pravicová teroristická buňka okolo chytrého studenta Karla, ho provedla ve stylu islamistických atentátů. Chtějí obrátit náladu obyvatelstva ve prospěch nacionalistického převratu. Všechno perfektně běží, dokud se Karl nedozví, že existuje osoba, která útok přežila.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+