Lidé

Zveřejněno dne 1. 12. 2021
Za zábavou s Janem Rosákem a Kultem
Moderátora Jana Rosáka jsme vyzpovídali u příležitosti úctyhodného jubilea, slaví totiž 50. rok od nástupu do Československého rozhlasu. A také nás překvapil novou knihou Baví mě bavit. Čekají vás i další zajímavé rozhovory, filmové recenze, například na Dunu nebo Poslední souboj, dále seriálový hit Yellowstone či cesta do hlubin Brna – nakouknete do tramvajové štoly pod Špilberkem.Baví mě bavit je zbrusu nová kniha hlasatele a moderátora Jana Rosáka, který se na vás usmívá z obálky nového Kultu. Témat k rozhovoru bylo nepřeberné množství, bavíme se s ním mimo jiné o jeho působení v televizi, odkud si jej můžete pamatovat třeba jako moderátora soutěžního pořadu Riskuj!, který v reprízách vídáme dodnes.

Recenzenti si, jak je zvykem, posvítili na nové filmy. Tentokrát jsou to snímky Duna, Poslední souboj a Francouzská depeše Liberty. Ani seriálový svět nezůstal ochuzen, přečtete si o Yellowstonu s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Na divadelních prknech zhlédnete příběh Jane Eyrové, rubriku hudební pak věnujeme Karlu Gottovi a sbormistryni Czech Ensemble Baroque Tereze Válkové.

Historické Brno vám odhalí další ze svých tajemství. Tím je nedokončený tunel pod Špilberkem, který měl být součástí tramvajové sítě. Povíme vám také příběh o domu „U Tří knížat“, kde roku 1581 došlo k tragickému incidentu.

Zaplesat mohou nejen Foglarovci, kteří se jistě těší na recenzi Tajemství Velkého Vonta, ale i ostatní milovníci knih. Recenze jsme tentokrát připravili na díla Dámský gambit a Démon ze sídliště.

Ze zajímavých osobností vzpomeňme Jiřího Suchého, spoluzakladatele divadla Semafor, jehož celoživotní práce se stala kultovní. Kromě Jana Rosáka a Terezy Válkové jsme vyzpovídali také Josefa Dvorského, zakladatele projektu plaveb na La Grace, replice plachetnice z 18. století, která nabízí zážitkovou plavbu spojenou s výukou lodního řemesla. Pokud moře není nic pro vás a dáte přednost teplu domova, můžete se stát malířem na zkoušku s deskovou hrou Canvas.

Redakce
Článek otištěn v Kult 12/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jason Reitman
Krotitelé duchů: Odkaz
Falcon
Ve filmu Krotitelé duchů: Odkaz se přestěhuje svobodná matka se svými dvěma dětmi na maloměsto, kde společně objeví svoje spojení s původními krotiteli duchů a tajemný odkaz, který po sobě zanechal jejich dědeček.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2022 Radek Holík
Google+