Time out

Zveřejněno dne 18. 11. 2021
Egyptolog Miroslav Bárta hostem na brněnské hvězdárně
Jedinečný komponovaný večer Sedm zákonů, propojující přednášku předního českého egyptologa a archeologa Miroslava Bárty s hudebním vystoupením jazzového dua Martin Kratochvíl & Tony Ackerman, pro vás připravilo Nakladatelství JOTA na čtvrtek 25. listopadu v sále velkého planetária brněnské hvězdárny.Žijeme v jedinečné epoše? Je náš svět tak unikátní, jak si myslíme? Budeme první civilizací, která poroste věčně? Čeká nás pád, nebo se poučíme? Nad těmito, ale i dalšími otázkami se zamýšlí Miroslav Bárta, autor knihy Sedm zákonů. Nabízí nám možnost podívat se na dnešní svět jako na součást dlouhé časové řady dějin, procesů i dílčích událostí, jejichž charakteristiky prozrazují, že existuje sedm univerzálních zákonů, kterým podléhají všechny civilizace. I my.

Stejně tak se všemi civilizacemi a kulturami prolíná fenomén hudby. Jak je možné, že dva obyvatelé odlehlých koutů Země odlišné rasy, náboženské zkušenosti a bez jakékoli historické i současné jazykové i komunikační příležitosti si mohou vedle sebe sednout třeba v tibetském klášteře a nahrát skvostnou hudbu, přístupnou všem kulturám bez rozdílu? Odpověď nám přiblíží duo Martin Kratochvíl & Tony Ackerman, kteří již více než 30 let tvoří jádro české jazzové scény. Jejich jedinečný zvuk spojuje dva akustické nástroje ve vroucím kotli jazzové improvizace.

Vstupenky na akci zakoupíte na stránkách brněnské hvězdárny ZDE.

Sedm zákonů – Miroslav Bárta, Martin Kratochvíl & Tony Ackerman
Hvězdárna a planetárium Brno
25. listopadu 2021 od 18.00

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Leopold Králík
Milovníci sportu aneb Smrt darebáka
Carpe Diem
Kniha Milovníci sportu aneb Smrt darebáka je první ze série detektivních příběhů se společným názvem Milovníci ze školského prostředí, které spojuje postava vyšetřovatele Dana Švédy. Tento hlavní hrdina připomíná s trochou nadsázky kultovní postavu detektiva Phila Marlowa z románů Raymonda Chandlera.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+