Sport

Zveřejněno dne 8. 10. 2021
Předsezónní zkoušku Žabiny zvládly na výbornou!
Máme za sebou třetí přípravný turnaj a v nohou již osmé utkání. Přípravná fáze sezóny je sice náročná, ale nemohla pro nás dopadnout lépe. V těchto osmi utkání jsme si udrželi čisté konto bez jediné porážky, a tak do sezóny vkročíme se třemi předsezónními tituly.První turnaj jsme pořádali přímo v hale Rosničce, a to hned na počátku září. Turnaj nesl název BESU CUP, dle svého titulárního partnera BESU Profistav. V domácí hale jsme kromě soupeřů ze Slovenska a Maďarska přivítali po dlouhé době i fanoušky. Vydařená premiéra skončila prvenstvím domácího klubu, a tedy oslavou prvního titulu.
BK Žabiny Brno vs. Charnay Basket Bourgogne Sud 73:56
BK Žabiny Brno vs. Piešťanské Čajky 65:58

Na to jsme navázali na tradičním turnaji O pohár města Trutnova, který se nám taktéž bez větších potíží podařilo ovládnout. Zde se do nejlepší pětky probojovaly rovnou tři naše hráčky, konkrétně Hamzová, Vacková a Stoupalová, která dokonce získala ocenění pro nejlepší hráčku celého turnaje. 
BK Žabiny Brno vs. Gorzow Wielkopolski 81:60
BK Žabiny Brno vs. BK Loko Trutnov 103:41
BK Žabiny Brno vs. Piešťanské Čajky 65:48

Poslední z trojice turnajů se jmenoval Memorial Jerneja Gortnarja a uskutečnil se ve slovinském městě Kranj. Dlouhá cesta do Slovinska nás neodradila. V poslední předsezónní zkoušce nás čekala tři utkání, která jsme zvládli opravdu bravurně, a odvezli si tak i třetí titul.
ŽKK Triglav vs. BK Žabiny Brno 41:66
BK Žabiny Brno vs. ZKK Play Off Sarajevo 121:47
BK Žabiny Brno vs. ŽKK Trešnjevka 2009 64:48

Turnaje skvěle posloužily jako další prověrka v pilování herního konceptu a procesu zvykání si hráček na své role. Velkým pozitivem je především koncentrace po celý čas jednotlivých zápasů a velká týmovost. Pokud ještě více omezíme driblink a zefektivníme přechod na útočnou polovinu, budeme velmi nebezpeční,“ hodnotí přípravná utkání hlavní trenér Viktor Pruša.

PR
Článek otištěn v Kult 10/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Procházka
Kočár do Vídně
Národní divadlo Brno
Film Kočár do Vídně režiséra Karla Kachyni je dodnes považován za jeden z přelomů kinematografie šedesátých let, a to zejména díky originálnímu převedení stejnojmenné novely Jana Procházky a ojedinělé hudbě Jana Nováka. Komorní psychologické drama o strachu, nenávisti a lásce na konci druhé světové války zůstává i dnes univerzálním poselstvím o relativizaci základních lidských hodnot.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+