Lidé

Zveřejněno dne 3. 9. 2021
Oslaďte si život s Ivetou Fabešovou a Kultem
Ústřední rozhovor zářijového Kultu bude tentokrát opravdu sladký. Doslova. Z obálky se na vás totiž usmívá Iveta Fabešová, která je známou cukrářkou a proslula svými luxusními francouzskými dezerty. Obzvlášť hutná je filmová rubrika, která kromě zevrubných recenzí skrývá malé tajemství – najdete zde totiž zbrusu nový komiks DRAKult!


Cukrářka Iveta Fabešová se po ztrátě svých podniků a nepříjemném rozvodu vrací ke své sladké práci. Doposud budovala svoji značku v nouzových podmínkách, které přinesla pandemie koronaviru, a své dezerty nabízela prostřednictvím e-shopu. Začátkem července opět otevřela kamennou cukrárnu, kterou najdete v pražské Werichově vile.

Filmová rubrika nabídne recenze na snímky No Sudden Move, Ještě máme čas a navnadí vás na nejnovější bondovku Není čas zemřít. Do divadla vás pak vezmeme na představení Broadway Babies v podání absolventů oboru Muzikálové herectví na JAMU.

Exkurze do historie bude tentokrát obsáhlá. Začneme proměnou Bohunic, pokračovat budeme zatopeným sklepením pod Petrovem a pouť zakončíme na Špilberku, kde vyzpovídáme jeho nového ředitele a prozkoumáme místní studnu.

Také oslavíme 20leté výročí brněnského festivalu JazzFestBrno a krátce vyzpovídáme jeho spoluzakladatele. Hudební rubrika pokračuje recenzí na koncert skupiny Deloraine, která pohanskými rytmy roztančila večerní Špilberk, a pozvánkou na zahajovací koncert 10. sezóny brněnského cyklu Bacha na Mozarta!.

Samozřejmě neochudíme ani milovníky literatury. Připravili jsme zhodnocení knihy Piranesi a jak je zvykem, potěšíme i foglarovce – obsáhlým článkem o novém vydání Stínadel. Tématu knih jsme se dotkli i v rozhovoru s Evou Čerešňákovou, I. českou vicemiss, která se později objevila dokonce na postu ředitelky celé soutěže Česká Miss.

Závěrem jsme vybrali několik tipů pro váš volný čas – deskovou hru přetékající šiframi, přehled nejzajímavějších herních novinek tohoto léta a upoutávku na čtvrtou sérii Stranger Things, kterou Netflix svým fanouškům naservíruje v průběhu příštího roku, spolu s nejzajímavějšími novinkami ze seriálového světa.

Redakce
Článek otištěn v Kult 09/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Garry Marshall, Jonathan Frederick Lawton, Bryan Adams, Jim Vallance
Pretty Woman
Městské divadlo Brno
Pohledná, milá a chytrá dívka z velmi chudých poměrů se setká s bohatým, okouzlujícím, ale trošku snobským mužem. Ačkoli je dělí propastné společenské rozdíly, zamilují se do sebe a jeden druhého změní. Tentokrát se nejedná o pohádku o Popelce, ale jde o příběh, který je stejně oblíbený a všeobecně známý. Stačí snad jen dodat, že hlavní postavy této romantické love story se jmenují Vivian a Edward, ona je prostitutka a on businessman, a už se každému vybaví film z roku 1990, ve kterém zazářili Julia Roberts a Richard Gere.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+