Hudba

Zveřejněno dne 3. 9. 2021
Brněnský varhanní festival v novém desetiletí
Osm koncertů rozezní královské nástroje v centru Brna a tóny varhan z dílen různých mistrů varhanářů vyplní večery babího léta. Za poslech stojí koncerty v jezuitském kostele na moderním koncertním nástroji, dále na nově rekonstruovaných historických varhanách v loretánské kapli. Pěkný večer slibuje návštěva v oblíbeném Červeném kostele nebo v kostele sv. Augustina na Kraví Hoře.


Varhanní reminiscence je podtitul, který umožní ohlédnout se za varhanním dílem světových i českých skladatelů od renesance až po současnost jako dialog minulosti a současnosti a prolínání různých epoch a stylů v podání umělců nejen domácích, ale také z Polska, Itálie, Německa a Slovenska. Na závěr celého festivalu usedne 29. září za varhany profesorka Alena Veselá, patronka Brněnského varhanního festivalu, která u svého milovaného nástroje oslaví své obdivuhodné 98. narozeniny, jež si připomínáme z restriktivních důvodů o dva měsíce později. Vystoupí společně se svou bývalou žačkou, dnes přední brněnskou varhanicí a současnou organizátorkou festivalu Hanou Bartošovou.

Brněnský varhanní festival
Brno (jezuitský kostel, loretánská kaple, Červený kostel a kostel sv. Augustina)
26. 8. – 29. 9. 2021 v 19.30 hodin
www.varhany.nomi.cz


Redakce
Článek otištěn v Kult 09/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Clint Eastwood
Cry Macho
Warner Bros. Pictures
Bývalá rodeo hvězda a chovatel koní bere práci, při které má dopravit malého chlapce z Mexika do Texasu, pryč od jeho alkoholické matky. Čeká je neobyčejně náročná cesta, během níž může světem unavený jezdec najít svůj vlastní pocit vykoupení tím, že chlapce učí, co to znamená být dobrým člověkem.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+