Sport

Zveřejněno dne 11. 8. 2021
Olympijské klání v Tokiu je u konce
Olympijské hry v Tokiu jsou u konce, při slavnostním ceremoniálu je uzavřel Thomas Bach, prezident Mezinárodního olympijského výboru. Nyní se můžeme těšit na další olympijské hry, které se za tři roky uskuteční ve městě světel – v Paříži.


Vrcholné sportovní klání v japonském Tokiu ukončila česká výprava po 16 soutěžních dnech ziskem celkem 11 medailí: čtyř zlatých, čtyř stříbrných a tří bronzových. V medailovém žebříčku nejvýše vystoupaly USA, které si domů odvážejí celkem 113 medailí, z nichž je 39 zlatých. Své prvenství v poslední den konání her uhájily před Čínou, následovanou Japonskem.

Další LOH bude v roce 2024 hostit Paříž – starostka Anne Hidalgová již slavnostně převzala olympijskou vlajku. 


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pascal Plisson
Gogo
AČFK
Když Priscilha Sitieneiová, řečená Gogo (tedy babička), nastoupila v 94 letech do vesnické školy v Ndalatu, stala se nejstarší školačkou na světě. Matka tří dětí, která pracovala pětasedmdesát let jako porodní asistentka, dnes studuje s učiteli a žáky, které pomáhala přivést na svět. S podporou svých 54 pravnoučat a celé školy si stanovila cíl: složit závěrečnou zkoušku a dokázat, že učit se můžeme v každém věku!
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+