Festivaly

Zveřejněno dne 7. 8. 2021
Muzeum města Brna oslaví Brněnskou muzejní noc 2021
Unikátní formu návštěvy vily Tugendhat mohou letos prožít účastníci Brněnské muzejní noci. Návštěvníkům bude od 18.00 do 23.00 volně přístupná zahrada vily Tugendhat i zahrada sousední vily Löw-Beer.Zlatým hřebem večera pak budou dvě prohlídky funkcionalistické vily Tugendhat začínající v 21.00 a 21.20. Maximální počet osob na jednu prohlídku je 16. „Možnost zhlédnout interiéry významné památky UNESCO a na závěr pak pozorovat ohňostroj z takzvané dětské terasy vily je speciální záležitost. Kapacita je samozřejmě omezená, zájemci si tedy musí předem zakoupit vstupenky v ceně 800 Kč, a to prostřednictvím www.smsticket.cz. Vybrané vstupné pak bude v plné výši poukázáno na sbírkový účet Sociálního nadačního fondu města Brna a Jihomoravského kraje,“ informoval ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc.

Oceňuji nápad na zajímavě koncipovanou prohlídku a jsem ráda, že její návštěvníci současně pomohou i lidem v tíživé životní situaci. Staráme se o ty, kteří propadli sítem možných dávek, tedy zejména o seniory, rodiče samoživitele a lidi se zdravotním handicapem. Reagujeme i na nenadálé situace, jako byly pandemie covidu a nedávná přírodní katastrofa na jižní Moravě. Proto se nyní také zaměřujeme na pomoc obyvatelům obcí postižných tornádem,“ vysvětlila předsedkyně správní rady Sociálního nadačního fondu města a brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Celý program Brněnské muzejní noci pak vyvrcholí na hradě Špilberku velkolepým ohňostrojem v rámci festivalu Ignis Brunensis. Špilberk se letos totiž stal místem, odkud bude ohňostroj 7. srpna 2021 odpalován. Nad Špilberkem se rozzáří ve 22.30. Z bezpečnostních důvodů bude proto hrad od 16.00 uzavřen. Brněnskou muzejní noc tak oslaví Muzeum města Brna tentokrát originálně a s trochou nadsázky přímo nadpozemsky. 

Muzeum města Brna je součástí Brněnské muzejní noci už od počátku, od roku 2005. Pravidelně se do této velkolepé akce zapojuje každým rokem a stalo se tak tradiční pořadatelskou institucí.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Marco Pianigiani
Botticelli Florencie a Medicejští
Aerofilms
Krása, kreativita, genialita. Renesanční Florencie Lorenza Medicejského, známého jako il Magnifico (Nádherný), byla hybnou silou umění a kultury, ale i temných sil. Mocenské boje, intriky i brutální násilí. Výjimečný Sandro Botticelli (1445-1510) byl více než kterýkoliv jiný umělec schopen do svých děl promítnout světla i stíny éry, která nebude nikdy zapomenuta.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+