Hudba

Zveřejněno dne 8. 8. 2021
Srdcovqa roztančí druhou půlku léta
Něžně drzá Srdcovqa, to je letní singl kapely Nebeztebe. Vychází online na streamovacích platformách s klipem na YouTube.Druhý singl kapely Nebeztebe k chystanému albu Zásobování duše vychází zároveň na webu Supraphonline.cz, na platformě Spotify a s klipem na YouTube kanálu kapely.

Divokokrásná hra vztahu s roztomilou amazonkou, co miluje drahoty, je kouzelný risk a vždycky, když se Ti podaří mě pozlobit, jsme si ještě bližší. Mám jasno v tom, že chci jen Tebe, vzájemné škádlení a malá překvapení jsou kořením života a láska roste, ať si kdo chce, co chce říká. :)“ parafrázuje text písně kapelník Štěpán a dodává: „A kdo jsme jako trio, můžete objevit v klipu, který si (zdánlivě nezávisle na obsahu textu písně) spokojeně žije vlastním životem pouličního provokatéra seriózních sestřihů z nahrávacích studií. Album Zásobování duše skrývá mnoho cest, a Srdcovqa tančí tou nejpřímější a nejveselejší zároveň.

Devizou Nebeztebe je jejich vlastní zvukový svět, spojující prvky akustik, beat, folku, fussion a popu se skladebností vážné a filmové hudby. Svou křehkostí a svobodou se řadí k pomyslnému tvůrčímu prostoru zahraničních autorů, jakými jsou Sting či Enya, z domácích pak Dan Bárta & Illustratosphere nebo Roman Dragoun.

V minulosti vydala kapela singly jako Něžné přepadení, Cikánská či Babylon. Do širšího povědomí se Nebeztebe zapsali svým úspěchem na nejstarším českém hudebním festivalu Porta, kde v roce 2013 zvítězili v jihomoravském kole a o dva roky později i v kole národním.

Základem tria je autor, zpěvák a multiinstrumentalista Štěpán Hulc, hrající zároveň kytarovou, basovou i rytmickou linku. Nad nimi se do vokálních sestav rozrůstá zpěv Terezy Šlahařové a její smyčcové sekce na housle ukazují plně využité klasické hudební vzdělání. V souladu s tím frázuje mandolína Jana „Yettyho“ Vrtěny, který svým experimentálním přístupem nechává hudbu ve správný čas až rockově zmohutnět.

Při práci na albu přibyly k původnímu zvuku efekty a elektronika z dílny producenta Honzy Shannyho Fňukala, mastering singlu opět ošetřil Boris Carloff

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Clint Eastwood
Cry Macho
Warner Bros. Pictures
Bývalá rodeo hvězda a chovatel koní bere práci, při které má dopravit malého chlapce z Mexika do Texasu, pryč od jeho alkoholické matky. Čeká je neobyčejně náročná cesta, během níž může světem unavený jezdec najít svůj vlastní pocit vykoupení tím, že chlapce učí, co to znamená být dobrým člověkem.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+