Hudba

Zveřejněno dne 10. 8. 2021
Ibérica roztančí a provoní Špilberk, Lužánky i nádvoří Staré radnice
Festival iberoamerických kultur Ibérica se letos uskuteční v termínu od 19. do 28. srpna. Kromě galakoncertu v romantických prostorách hradu Špilberk, jehož protagonisty budou již tradičně nejlepší umělci současné flamenkové španělské scény v čele s tanečnicí Maríí Moreno, se mohou návštěvníci těšit také na nefalšovanou atmosféru nostalgické i vášnivé hudby Jižní Ameriky.Čestným hostem festivalu je letos Kolumbie, jejíž kultura se otiskne nejen do přehlídky hispánské kinematografie v kině Art, kde se filmoví fanoušci dočkají hned pěti kolumbijských filmů, ale také do dramaturgie hudebních vystoupení. Z Kolumbie pochází i autorská dvojice Mantilla–Chaparro, jejíž uměleckou instalaci „Unibirds“ inspirovanou nesmírnou biodiverzitou Kolumbie bude možné zhlédnout po celou dobu konání festivalu v Alfa pasáži. Zámek Belcredi v Líšni bude hostit hudebně-taneční program Iberoamerické hudební poklady se sopranistkou Andreou Širokou, kytaristou Petrem Vítem a tanečnicí Veronikou Roa. Na nádvoří Místodržitelského paláce zavítá kolumbijsko-rakouské duo Das Kollektiv.

Ani letos nebude na Ibérice chybět oblíbená Fiesta Gastronómica na nádvoří Staré radnice, na níž se promísí hispánské gurmánské zážitky s tancem a hudbou. Pro zájemce z řad začátečníků i pokročilých jsou v SVČ Lužánky připraveny tvůrčí dílny flamenkového tance, argentinského tanga, salsy či flamenkové kytary.

Podrobný program festivalu je k dispozici na webu iberica.cz.

Dominik Fiala
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
David Lowery
Zelený rytíř
A24
Chrabrý ale svéhlavý rytíř kulatého stolu Sir Gawain, synovec krále Artuše, se vydává na troufalou cestu, na jejímž konci ho čeká osudový vyzyvatel - obrovský a tajemný Zelený Rytíř. Sir Gawain na této pouti, během níž blíž poznává i sám sebe, musí čelit duchům, obrům i zlodějům, aby dokázal, že je hoden cti v očích jeho rodiny a celého království.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+