Festivaly

Zveřejněno dne 28. 7. 2021
30. mezinárodní kytarový festival a kurzy Brno

Mezinárodní kytarový festival a kurzy Brno oslaví na začátku letošního srpna úctyhodné jubileum. Uskuteční se totiž už potřicáté. Při té příležitosti zavítá do Brna celá řada opravdových osobností světa hudby. Důvodů, proč festival navštívit, je opravdu hodně.Festival tradičně otevře 1. srpna Noc Flamenca na Biskupském dvoře v Brně, kde zahrají Antonio Sánchez – duo partner a synovec Paco de Lucíi, ikonický tanečník Isaac de los Reyes, zpěvák Manuel Cazas a kytarista Antonio el Canito.

Na koncertech festivalu dále vystoupí na Nové radnici v Brně 2. 8. Lukazs Kuropaczewski z Polska – vůdčí kytarista mladé generace, profesor Univerzity v Grazu, 3. 8. polské kytarové duo Horna–Pelech s netradičním programem, 4. 8. se představí legendární uruguayský kytarista Eduardo Fernández s temperamentní jihoamerickou hudbou. 5. 8. vystoupí v Červením kostele European Guitar Quartet – kvarteto složené ze čtyř evropských špičkových hráčů tří zemí: Zoran Dukič, Pavel Steidl, Thomas Fellow, Reentko Dirks. 6. 8. bude festival zakončen koncertem španělského kytaristy Paco Seca a ředitele festivalu Vladislava Bláhy, jediného českého kytaristy, který mj. vystupoval sólově v Carnegie Hall v New Yorku a v Royal Festival Hall v Londýně. Bláha vedle dalších zahraje i světovou premiéru jemu věnované skladby Kubánce Leo Brouwera.

Vedle koncertů a výuky v kytarových kurzech u světově významných kytaristů (klasika, flamenco, jazz) se na festivalu bude konat i přehrávka kytar předních mistrů kytarářů a kytarové talenty z celého světa budou soutěžit v 17. mezinárodní kytarové soutěži Guitartalent o ceny v hodnotě 10 tisíc eur včetně kytary nejvýznamnějšího japonského mistra kytaráře Masakiho Sakuraie a účasti na soutěži v Tokiu v roce 2022.

Blíže o festivalu a přihlášky pro účast v kytarových kurzech na www.guitarcz.com.

PR
Článek otištěn v Kult 07/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Miro Remo
Láska pod kapotou
Aerofilms
Jaroslav, bývalý horník, který vždy snil o kariéře závodního automobilisty, sympaticky rozšafným způsobem reprezentuje nejen půvaby a zápasy, především ekonomické, jihovýchodní Moravy, ale i stále patrnější sociálně-politickou propast mezi velkoměstem a venkovem. Láska pod kapotou je nebývale charismatický portrét muže bojujícího s traumaty minulosti, který se s odzbrojující přímočarostí upíná k naději na štěstí a důstojný život po boku nové partnerky.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+