Filmy

Zveřejněno dne 3. 4. 2021
Do seriálové verze Písně ledu a ohně se vrátíme už příští rok
Hra o trůny se stala nejpopulárnějším seriálem druhé dekády, a tak je poměrně jasné, že se jí stanice HBO nechce vzdát. Pokračování se sice už nedočkáme, ale rozhodně se podíváme na to, co se dělo před klíčovými událostmi.

Streamovací služba stanice HBO musí svým divákům začít nabízet lákavější obsah, protože v současné době poměrně zaostává za konkurencí. Jednou z předních značek, na která má práva, je svět seriálu Hra o trůny, který se vysílal v průběhu druhé dekády tohoto století. Stanice si je vědoma obřího úspěchu svého projektu, a proto na něm bude stavět.

Seriál Hra o trůny skončil roku 2019 a žádného dalšího pokračování se už nedočká, nicméně odehrával se ve velmi bohatém světě, který toho má ještě spoustu co nabídnout. Představitelé stanice proto už před koncem mateřského seriálu začali vyvíjet hned několik dalších seriálů, ve kterých bychom mohli navštívit dobu minulou.

A dojde k tomu už příští rok, stanice HBO totiž objednala deset epizod první řady seriálu House of the Dragon. Jeho děj se odehraje zhruba 300 let před událostmi Hry o trůny a zaměří svou pozornost na občanskou válku mezi členy královského rodu Targaryenů. Můžeme se těšit na plnohodnotnou řežbu, protože téměř každý Targaryen v té době vlastnil draka.

Seriálu se ujmou tvůrci Ryan Condal (Colony) a Miguel Sapochnik (režisér několika dílů Hry o trůny), kterým bude dopomáhat spisovatel George R. R. Martin. Došlo už i na obsazení několika hlavních rolí, v seriálu se objeví například herci Paddy Considine (Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu), Matt Smith (Pán času, Koruna) či Olivia Cooke (Ready Player One: Hra začíná).

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 04/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Danka Šárková
Krkonošská kuchařka
Anahita
Dnes tato KRKONOŠSKÁ regionální kuchařka nabírá opět na oblíbenosti, jelikož mnoho z nás chce vařit ze surovin, které jsou u nás v Česku vypěstované. Zkuste si připravit typické kyselo, hladkou ančku, hubovec nebo upéct rozcuchanou nevěstu. Hodně receptů je vegetariánských, protože maso bylo vzácné. Zajímavý je též finanční rozpočet, kdy zjistíte, že za relativně málo peněz se dá velice chutně uvařit.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+