Filmy

Zveřejněno dne 17. 3. 2021
Díky Amazonu nás čeká další výprava do Středozemě
S probíhající „válkou“ streamovacích služeb je poměrně logické, že každá vytahuje svá esa z rukávu. Amazon se vytasil se seriálem zasazeným do světa Pána prstenů, který představuje jednu z nejočekávanějších novinek seriálového světa. Co všechno nám tento nový projekt vlastně nabídne?V současné době vlastní každý velký streamovací hráč minimálně jednu obří značku, se kterou chce ohromit své diváky. Zatímco Netflix vlastní práva na Zaklínače či Letopisy Narnie, HBO se může pyšnit komiksovým světem DC Comics či bohatou franšízou Harryho Pottera. V tuto chvíli však prozatím vede zahraniční streamovací gigant Disney+, který představuje své seriály ze světa Star Wars a Marvelu.

V zahraničí je ovšem populární ještě jedna streamovací služba, která se prozatím nemůže pyšnit velkou originální tvorbou. S tím by však měl být brzy konec, Amazon totiž připravuje seriál ze světa jedné z nejoblíbenějších značek – řeč je o Pánu prstenů, do jehož světa se budeme moci vrátit už brzy, a to skrze nový seriál, prostě pojmenovaný Pán prstenů.

Nečekejte však zpracování Tolkienova nejpopulárnějšího díla, seriál se sice odehrává ve Středozemi, ale nebude zpracovávat autorovu slavnou trilogii. Místo toho nás zavede před Válku o Prsten. Prozkoumáme Druhý věk Středozemě, díky čemuž se budeme moci podívat na Sauronův vzestup či zkázu Númenoru. Rozhodně nás také čekají lokace jako Mlžné hory či elfí město Lindon, nicméně zda se dočkáme i ikonických hobitů, je prozatím nejisté.

Seriál se může pyšnit obrovským rozpočtem, který bude potřeba na spoustu digitálních efektů. Už během ohlášení vzniku bylo potvrzeno, že bude mít hned několik sérií, prozatím však byly oficiálně ohlášeny jen dvě, kdy každá z nich bude mít minimálně osm epizod. Jednotlivé díly se již natáčejí, a to na Novém Zélandu, který je prakticky domovem celé filmové série. K premiéře by mělo dojít během vánočních svátků letošního roku.

Novinky ze seriálové světa
Streamovací služba Disney+ změnila své plány a rozhodla se obohatit svůj program o dospělejší nabídku. Nově totiž představila doplňkovou nabídku Star, která bude zahrnovat spoustu dalších seriálů a filmů. Divák si tento obsah bude moci připlatit k nabídce Disney+, která představuje povinný předpoklad k tomu mít Star. U nás jsou tyto služby prozatím nedostupné, protože Disney+ by k nám mělo dorazit až ve druhé polovině roku.

Co se týče dalších služeb, Netflix pokračuje ve své jízdě a nabízí jednu novinku za druhou. Z poslední doby se sluší zmínit německá novinka Evropské kmeny (19. února), která se zaměřuje na budoucí podobu Evropy. V zahraničí měly zároveň premiéru dvě očekávané novinky. Clarice (11. února) od stanice CBS se zaměřuje na události, které následovaly po příběhu hororu Mlčení jehňátek. Dále vznikl i nový komiksový seriál Superman a Lois (23. února), jenž je dostupný i v nabídce HBO GO.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Activity Knock Out
Piatnik
Kdo je jazykově obratný a má kombinační schopnosti? Hozené kostky určují písmena, ze kterých musí váš tým sestavit pojmy. Ty pak musí tým protihráčů slovy popsat a uhodnout! Výzva: čas, který potřebuje tým k vytvoření pojmů má protihráč k dispozici k hádání. Pokuste se společně, za pomoci kombinačních dovedností, soustředění a malé dávky štěstí, vysvětlit a uhodnout hledané pojmy.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+