Time out

Zveřejněno dne 5. 3. 2021
MZK pozve do Brna a Prahy běloruské spisovatele
V Praze a Brně stráví čtyři týdny na tvůrčím a rezidenčním pobytu běloruští spisovatelé, v Brně budou mít neomezený přístup do Moravské zemské knihovny. Rezidence má za úkol posílit vzájemné poznání a zapojení rezidentů do literárního života. Proto byla při Centru experimentálního divadla založena Ambasáda nezávislé běloruské kultury, jejímž cílem je iniciovat spolupráci s běloruskými umělci.Rezidence, alespoň tak, jak je organizujeme, mají za úkol posílit vzájemné poznání. Proto klademe důraz na zapojení rezidentů do literárního života. Všechno ostatní přichází za tím – ať už jsou to otázky spojené s rolí literatury ve společnosti či společenské odpovědnosti spisovatele, otázky aktualizující témata, která nás spojují nebo rozdělují a pro něž literatura hledá formy vyjádření, nebo jen prostě lidský zájem jednoho o druhého. A pak nezbývá než udělat vše pro to, aby taková rezidence byla začátkem stabilnější pozornosti. O to nám jde především,“ uvádí prof. Tomáš Kubíček, ředitel MZK.

Jsme šťastní, že naše iniciativa vyústila ve spolupráci s Českým literárním centrem a k vypsání rezidenčního pobytu pro dva běloruské autory. Jsem přesvědčen, že tyto aktivity mají hluboký smysl a význam,“ doplňuje Miroslav Oščatka, ředitel CED.

Rezidenční pobyty pro běloruské spisovatele 
Brno, Praha
15. května – 15. června 2021
www.czechlit.cz

Redakce
Článek otištěn v Kult 03/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Rummikub Special Edition
Piatnik
Toto výroční vydání Vás okouzlí mimořádně pevnými protiskluzovými stojánky a vysoce kvalitními kameny. Rummikub je rodinná hra s čísly, která je velkou výzvou pro každého! Hrací kameny vykládejte do postupek, nebo skupin. Sledujte vyložené kameny na stole, kombinujte a využívejte je ve svůj prospěch. Kdo myslí logicky, vyhrává!
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+