Time out

Zveřejněno dne 7. 2. 2021
První pomoc pro českou kulturu
Situace, ve které se všichni nacházíme, není jednoduchá pro nikoho. Ovšem pro jednu část naší společnosti je přímo devastující, a to pro kulturu. To se rozhodlo změnit spojení projektů Milujeme kulturu, skupina Fenomen a prasátko Cecil se svojí zbrusu novou video výzvou. Připojte se k výzvě i vy a natočte video, kde odhalíte, co z kultury se právě ve vás ukrývá.Projektu Milujeme kulturu vyjádřila podporu celá řada umělců, od hudebníků po autorku historických oděvů. Pokud i vám není lhostejný osud české kultury, milujete naše divadla, hudbu i výtvarné umění, přidejte se. Podívejte se na video a navštivte stránky www.milujemekulturu.cz nebo podpořte své umělce přímo.

Boj za záchranu kultury není snadný a rozhodně jej nevybojuje jedinec. Pomocnou ruku proto podávají Milujeme kulturu, skupina Fenomen a prasátko Cecil, kteří natočili video, v němž oslovují všechny milovníky kultury. Vytvořené video je spojením dobročinnosti, vzdělání i zábavy. Pomoci ale můžete i vy sami.

Malujete, kreslíte, zpíváte, píšete? Nebo skládáte básně? Přijměte výzvu a natočte také své vlastní video, kde vyjádříte podporu kultuře a ukážete, jak jste s ní spjati. Sdílejte video a vyzývejte své přátele, aby i oni ukázali, že v každém z nás je kousek kultury.

Za záchranu českého kulturního dění již bojují například hudební skupiny Deloraine, Tempus nebo Barbaruna, následované Terkou Dostálovou, Žanetou Zieglerovou, Sárou Novou, Lucií Pařilovou či Šáruš History Fashion. A další se přidávají. Nenechme kulturu zakrnět, společně tuto nelehkou situaci překonáme.

Redakce
Článek otištěn v Kult 02/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Bauer
Levoboček Rožmberků
Moba
Ve dvou příbězích z počátku 15. století se ke čtenářům vrací oblíbení středověcí detektivové Jakub Protiva z Protivce a Blasius. V prvním příběhu je mnich Blasius jako rožmberský levoboček povolán do Krumlova k umírajícímu nevlastnímu bratrovi Jindřichovi III. z Rožmberka. Po jeho smrti se záhadně ztratí jeho poslední vůle a Blasius je obviněn z vraždy hradního kaplana Zachariáše. Z vězení se mu sice podaří uniknout, ale teprve s pomocí svého přítele zástupce královského sudího Jakuba Protivy z Protivce se skutečně zachrání a zbaví křivého obvinění.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+