Zábava

Zveřejněno dne 15. 2. 2021
Herní průmysl bude sílit i v roce 2021
Hry nabírají na síle a s přibývajícími měsíci to platí o to víc. Po plodném roku 2020 nás čeká další silný letopočet, jenž nabídne spoustu novinek, a to na všech herních platformách. Menší shrnutí toho neočekávanějšího proto rozhodně neuškodí.Loni musela většina lidí trávit spoustu času doma, kde byla nucena se nějak zabavit. Zatímco streamovací služby jako Netflix, HBO GO či Amazon trhaly rekordy ve sledovanosti a předplatitelích, protože na nich každý sledoval filmy a seriály, velmi posílil i herní průmysl. Během roku 2020 se totiž prodalo rekordní množství her.

Každý rok má své nejočekávanější hry, loni to byly namátkou The Last of Us 2, Ghost of Tsushima, Assassin’s Creed Valhalla či Cyberpunk 2077. Zatímco CD Projekt RED ještě vychytává a dolaďuje všechny chyby Cyberpunku, hráči už vyhlížejí nadcházející tituly, které vypadají taktéž slibně.

Rok 2021 by měl přinést dvě očekávaná pokračování PS5 exkluzivek – ve druhé polovině roku vyjde pokračování hitu z roku 2017 Horizon Zero Dawn nazvané Horizon Forbidden West, ve kterém si hráči budou moci opět zahrát za lovkyni Aloy a prozkoumávat s ní obrovský otevřený svět. Svého pokračování by se měl dočkat i Kratos z God of War, který trhal rekordy v roce 2018.

Na své si přijdou i majitelé počítačů, Ubisoft nám totiž plánuje naservírovat již šestku střílečky Far Cry, ve které si hlavního padoucha tentokrát zahraje známý herec Giancarlo Esposito (Perníkový táta, The Mandalorian). Loni se Ubisoftu podařilo vydat takové pecky jako Watch Dogs: Legion a Assassin’s Creed Valhalla, takže je možné, že na svůj předchozí úspěch naváže.

Na scénu se mimo jiné vrátí i další dvě herní značky s několikaletou tradicí. Série Halo na sebe upozorní dílem Infinite, který naváže na předchozí Halo 5: Guardians a bude jednou z předních her nové konzole Xbox Series X. Kromě Halo se letos v lednu vrátila i Hitman, jehož třetí díl nabídl zakončení trilogie World of Assassination.

Herní úroda bude tento rok rozhodně zajímavá, očekávané tituly by šlo vyjmenovávat prakticky donekonečna. Sluší se proto zmínit ještě několik dalších novinek. Hororovka Resident Evil se letos dočká osmého dílu, vrátí se i RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 a to samé čeká i na S.T.A.L.K.E.R.

Pochopitelně nelze s jistotou prohlásit, které další hry vyjdou. Loni v říjnu například vyšlo třetí Baldur’s Gate, tentokrát od belgických vývojářů Larian Studios, ale jen v předběžném přístupu, tudíž existuje možnost, že plná verze přijde na řadu ještě letos. Dále byl už předloni oznámen vznik čtvrtého dílu legendární strategie Age of Empires, nicméně i jeho datum vydání zatím zůstává ve hvězdách.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 02/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+