Knihy

Zveřejněno dne 28. 1. 2021
Komiks Rváčov aneb Foglar se vrací
Záhada hlavolamu, jedna z perel Jaroslava Foglara, oslavila již 80 let. Nejedno dítě se během té doby snažilo nalézt polohu bájných Stínadel. K tomuto významnému jubileu vyšel komiks Rváčov vyprávějící příběhy o dětech, které se staly skutečnými Vonty.

Vontové Jaroslava Foglara mají jeden jasný a osobitý rys – žlutý špendlík na klopě. Jsou to záhadní kluci, kteří se potulují uličkami Stínadel. Příběh jedné takové vontské party v období normalizace vykresluje nový komiks Rváčov, který nahlíží Stínadla ze zcela nového úhlu pohledu.

Autoři komiksu vycházeli ze vzpomínek skutečných Vontů, kteří se skrývali stejně jako jejich knižní vzor. Vontské hnutí se mezi ulicemi toulá stále, mnohdy se na zdech objevují nápisy. A jsou stále stejně tajemní. Možná že nejedno z dětí, jež hledaly polohu Stínadel, se s některým z Vontů setkalo a nemá o tom dodnes ani tušení.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ian McEwan
Stroje jako já
Odeon
Velká Británie prohrála válku o Falklandy a Alan Turing se věnuje vývoji umělé inteligence… To je alternativní historie 80. let minulého století z pera jednoho z nejvýznamnějších anglických prozaiků. Důležitým tématem knihy je však také láska – respektive otázka, jak se vyrovnáme se skutečností, že umělá inteligence patrně nebude umět lhát. Nebude totiž chápat ani naše milosrdné lži, na kterých mezilidské soužití stojí a padá a které my lidé tak dobře ovládáme.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+