Lidé

Zveřejněno dne 14. 1. 2021
Výzva Milujeme kulturu spouští kampaně pro kulturu

Projekt Milujeme kulturu dostal na přelomu roku hezčí kabát. Mimo spuštění zbrusu nového webu zahájil aktivní podporu konkrétních umělců a kulturních subjektů. Ve spojení se skupinou Fenomén, Prasátkem Cecil a Jetviral vzniklo nové video. Podpořit českou kulturu můžete i vy, třeba finančním darem či vlastním videem.Webová stránka milujemekulturu.cz prošla na přelomu roku razantní proměnou a přichází s novinkou, jíž je podpora konkrétních umělců a kulturních kampaní. Jedná se o další krok směrem k pomoci české kultuře postižené současnou pandemií koronaviru. Do výzvy se nyní mohou zapojit další subjekty a umělci. Snahou je propojit dárce přímo s umělci, kteří se ocitli v tísni a i malý finanční příspěvek pro ně může být velkou vzpruhou.

Radek Holík, zakladatel projektu Milujeme kulturu, natočil společně se zástupci skupiny Fenomén a Prasátka Cecil před vánočními svátky výmluvné video se stejnými cíli. Do výzvy se již zapojily například hudební skupiny Deloraine, Tempus nebo Barbaruna, následované Terkou Dostálovou, Žanetou Zieglerovou, Sárou Novou, Lucií Pařilovou či Šáruš History Fashion. A další se přidávají. I vy se můžete k výzvě připojit zasláním finanční podpory na transparentní účet, přímou podporou konkrétního umělce nebo natočením a sdílením vlastního krátkého videa, jehož prostřednictvím libovolným způsobem ukážete, jak vám na české kultuře záleží.

Na stránkách milujemekulturu.cz naleznete všechny aktivní kampaně, které je možné podpořit. Odeslání příspěvku je velmi jednoduché – po zadání částky můžete svůj dar zaslat bankovním převodem nebo použít platební kartu. Zároveň se před vámi po jednoduché registraci otevírá možnost zadat svou vlastní kampaň, kterou nám krátce představíte, a tímto de facto odstartujete schvalovací proces. Po projednání a případném schválení bude kampaň zahájena a propagována, aby se o ní dozvědělo co nejvíce lidí,“ prozradil Radek Holík.

Přijaté dary poslouží k podpoře a propagaci kultury, například na pokrytí nákladů spojených s napsáním a zveřejněním tiskové zprávy kulturní instituce na portále TZonline.cz nebo s publikací článku na webu kult.cz. Prostředky budou použity výhradně na tvůrčí činnost redaktorů a na pomoc kulturním subjektům.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Susan Kaufmann, Christine Cline
Kopyta – kompletní průvodce
Nakladatelství Arcaro
Uvnitř najdete vše, co potřebujete k přesnému posouzení kopyt a udržení koně zdravého a spokojeného. Kniha přitom není založená na kontroverzích. Autorky věří, že kopyta koní mohou být zdravá okovaná i bosá. Model ideálního kopyta podle nich neexistuje, a proto žádný takový v knize ani neprezentují.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+