Filmy

Zveřejněno dne 26. 1. 2021
Šarlatán a Krajina ve stínu aspirují na Ceny filmové kritiky
Dramata Šarlatán a Krajina ve stínu získala po pěti nominacích na Ceny české filmové kritiky a stávají se tak horkými kandidáty na vítězství hned v několika kategoriích. Prvním dokumentem vůbec, který se do kategorie nejlepší film probojoval, je snímek V síti Víta Klusáka. Vítězové budou vyhlášeni 6. února.

Na vítěze v pěti kategoriích Cen české filmové kritiky aspirují historická dramata Šarlatán a Krajina ve stínu. Ve čtyřech kategoriích se pak utkají proti sobě. Oba snímky spojuje podobný časový horizont, odehrávají se ve 20. století a popisují život ve dvou různých totalitních režimech. V kategorii nejlepší film jim konkuruje kontroverzní dokumentární film V síti Barbory Chalupové a Víta Klusáka, který se zabývá praktikami sexuálních predátorů v prostředí internetu.

Vyhlášení vítězů proběhne 6. února v přímém přenosu na ČT art. Ze čtyřiceti posuzovaných filmů bylo nominováno celkem osmnáct snímků, které mají šanci získat ceny v deseti kategoriích. Zvláštností letošního ročníku je přidání kategorie věnované krátkému filmu, čímž organizátoři podporují českou krátkometrážní tvorbu. 


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Harlan Coben
Cizinec
Kalibr
Nejskandálnější thriller světového bestselleristy Harlana Cobena o tom, jak se mohou dobře míněné lži v nepravých rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+