Lidé

Zveřejněno dne 9. 1. 2021
Opustil nás režisér František Filip
Filmový a seriálový svět přišel o dalšího velikána. Na komplikace spojené s nemocí covid-19 zemřel ve věku 90 let František Filip. Jeho jméno je spojeno především se známými seriály jako Chalupáři, Cirkus Humberto nebo F. L. Věk.

V důsledku komplikací způsobených nákazou koronavirem zemřel František Filip, český filmový a televizní režisér. O uplynulých Vánocích oslavil 90. narozeniny. Mezi jeho nejznámější seriálové počiny patří Chalupáři s Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem v hlavních rolích, dále pak F. L. Věk nebo Cirkus Humberto. Z filmů se proslavily zejména snímky Utrpení mladého Boháčka, Kočár nejsvětější svátosti či Ikarův pád. V jeho filmech se objevovaly takové hvězdy jako Jan Werich nebo Vladimír Menšík.

František Filip byl rodákem z Písku. K filmu jej přivedlo amatérské divadlo a vystudoval FAMU, kam se nakonec po letech vrátil jako profesor. Netvořil však jen filmy a seriály, byl také autorem přepisů oper Prodaná nevěsta a Netopýr.

Foto: Martin Pekárek, archiv ČT

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Christine Brandová
Slepec
Kalibr
Jeho svět je tma. Je slepý. Ale uslyšel výkřik – a jeho smysly ho dosud nikdy nezklamaly. Právě s tou ženou telefonoval, když náhle vykřikla a vzápětí se spojení přerušilo. Někdo té ženě ublížil. Nathaniel je si tím naprosto jistý. Je jediný svědek, ale nikdo mu nevěří. Neexistují důkazy ani stopa. Nathaniel se spolu s kamarádkou, novinářkou Millou, vydá hledat pravdu, přičemž netuší, že zrovna on může být pro tu neznámou jedinou šancí k záchraně…
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+